רופאים מומחים

צור קשר כללי

מלאו פרטים או צרו קשר
שלח

 
הדפס  
נקיעה מלידה של מפרקי הירכיים- פרופ' דוד מנדס
שחיקת הסחוס במפרקים (ארתריטיס וראומטיזם)
תסמונת קרע "שרוול הגידים" של הכתף
תרגילים לחיזוק שרירי הגפה התחתונה
לגוף יש חלקי חילוף -מפרק הירך
השתלות מיפרקים
שבר של האמה
שימוש בקרני אור לטפול אורתופדי
כיצד לשמור על גו זקוף בגיל העמידה
כאב זו בהחלט מחלה
התסמונות של כאבי גב תחתון (חלק שני)
התסמונות של כאבי גב תחתון
כאבי כתפיים בצעירים ומבוגרים
תרגילי תפילה
תסמונת לג-פרטס- מאת פרופסור דוד מנדס
נמק של ראש הירך
אוסטיאופורוזיס
לגוף חלקי חילוף -מפרק הברך
הגורם העיקרי לבעיות הגב
אבחנה ביילוד בין זיהום בעצם לבין זיהום ראשוני במפר
מחלת קינבוק של עצם הלונט בשורש כף היד
גיד אכילס
שברי מאמץ
פריצת דיסק- ניתוחי גב, וכירופרקטיקה לריפוי טבעי
עצם הזנב- קטנה ופגיעה
זיהום של ניתוח משתל ברך מלאכותי
יש לגוף חלקי חילוף
שברים וסוכרת
רופאים מומחים - ניתוח ארתרוסקופי של מפרק הירך
כירורגיה אורתופדית- שחזור כירורגי של עצב פריפרי ש
כירורגיה אורתופדית- קרע במיניסקוס
מדרסים אורטופדיים לריצה
טיפול בכאבים בכתף במרפאת כאב
דלקת מפרקים- טיפול באמצעות צמח המורינגה

תרגילים לחיזוק שרירי הגפה התחתונה-פרופ' דוד מנדס - אורטופד
השג 10 ק''ג משקולות במידות שונות של משקל החל בחצי ק''ג. את המשקולות יש להרכיב או לתלות בעזרת רצועה ב...

 

עצם הזנב- קטנה ופגיעה- ד"ר דיקלה אורן כירופקטיקה עדינה
פגיעה בעצם הזנב גורמת לכאבים ואי נוחות רבים. קיימים שלושה סוגי פגיעה אפשריים במקום עדין זה: חבלה, נק...

 

מחלת קינבוק של עצם הלונט בשורש כף היד- פרופ' דוד מנדס- אורטופד
עצם הלונט היא אחת משמונה ה[[עצמות]] הקטנות שבונות את שורש [[כף היד]]. מחלת קינבוק שתוארה בדיוק לפני ...

 

תרגילי תפילה-פרופ' דוד מנדס - אורטופד
תרגילי תפילה מיועדים לשיפור התנועה של מפרקי הירכיים לסובלים מדלקת מפרקים (ארתריטיס וראומטיזם).

 


כאב זו בהחלט מחלה

 

אם ברצונכם לקבל מאמרים בנושאי רפואה ובריאות לתא האישי שלכם

נא שלחו שם וכתובת דואר אלקטרוני וציינו כי ברצונכם לקבל מאמרים

למייל

WOLK@ZAHAV.NET.IL

 

 


*
הכתבה נכתבה בסיועו של ד"ר דניאל פלוטקין- אורטופד מנתח יועץ מחוז הדרום של קופ"ח מכבי לבעיות ברך, ובעבר אחראי מרפאת ברך במרכז הרפואי "סורוקה".


גלי רדיו, לייזר, זריקות אפידורליות, משאבות שמושתלות בעור, דיקור סיני, ביופידבק, ואפילו לייזר רך לשימוש ביתי. כל האמצעים כשרים למלחמה בכאבים. כתבה שסוקרת החידושים בתחום רפואת הכאב. כי אין סיבה להמשיך לסבול

הכאבים היו ויהיו חלק מחיינו- זוהי עובדה ידועה. עובדה ידועה היא שכולנו סובלים מכאבים מידי יום. יש כאלה שסובלים מכאבים חולפים כגון מתיחות שרירים וכאבי גב ויש גם כאלה, שלמרבה הצער, סובלים מכאבים כרוניים קשים. מחקרים שנערכו בתחום קובעים כי בישראל 1 מתוך 6 מבוגרים סובל מכאב כרוני מתמשך. כיום, בניגוד לעבר, אין מזלזלים במטופל שטוען כי הוא סובל מכאבים ובהחלט לא שולחים אותו הביתה ללא טיפול. היחס לתופעת הכאב הינה לא רק כסימפטום, אלא כמחלה שיש לטפל בה במלוא תשומת הלב, ואלפי מטופלים כואבים מגיעים מידי יום לקבלת עזרה במרפאות הכאב.מהו כאב?

ההגדרה הכללית של כאב הינה תחושה בלתי נעימה המלווה בנזק רקמתי קיים או פוטנציאלי. תחושת הכאב הינה תחושה סובייקטיבית שקשה מאד למדוד אותה והיא משתנה בין אדם לאדם. לכאב ישנו גם תפקיד חשוב בהישרדותו של המין האנושי במהלך ההיסטוריה ותחושת הכאב הינה למעשה מעין דגל אדום שמטרתו להתריע בפנינו כי משהו בגופנו אינו תקין ושיש לטפל בו. כדאי להבחין בין סוגי הכאב השונים- כאב חד שנגרם עקב טראומה או פציעה כלשהי וכאב כרוני שמוגדר ככאב שנמשך מעבר ל- 3-6 חודשים. כאב כרוני בדר"כ הינו המשכו של הכאב החד ורוב האנשים שפונים למרפאות הכאב מגיעים עקב כאבים מסוג זה.


איך מטפלים?

לרשותה של הרפואה המודרנית והרופאים שמתמחים בתחום הכאב מגוון רחב של טיפולים בכאב שהראשון שבהם הינו הטיפול התרופתי- לרשותם של המטופלים עומד מבחר של תרופות וכדורים שיכולים להקל באופן זמני את כאביהם. שיטה נוספת להתמודדות עם הכאבים השכיחה כיום ובעיקר כאבי הגב הינה באמצעות הזרקת זריקות אפידורליות לחלל עמוד השידרה, וכן שימוש בגלי רדיו היכולים לצרוב את קצות העצבים ולנטרל את הכאב. כיום נעזרים הרופאים גם במשאבות מיוחדות, היכולות לשחרר תרופה בקצב קבוע ואותן יכול המטופל להפעיל באופן עצמאי כשהוא חש כאב. שיטה נוספת הינה באמצעות מכשירי לייזר מתוחכמים הפועלים ישירות על מקום הכא . כיום ניתן גם להיעזר בטכניקות ניתוחיות המבצעות חסימות יזומות של העצבים במקום הכואב. עוד ניתן להיעזר בשיטות מוכרות מתחום הרפואה האלטרנטיבית כגון רפלקסולוגיה, ביופידבק, דיקור סיני וטכניקות שונות המלמדות את המטופל להגיע להרפייה עצמית והפחתת הכאבים.מפחיתים כאבים בבית

בשוק קיימים כיום מגוון רחב של אביזרים ומכשירים לשיכוך כאבים ביתי. מכשירים כגון מכשיר הטנס השולח פולסים חשמליים לאזור הכאב ומכשירים אחרים שמעסים את המקום הכואב ואף מחממים אותו באמצעות תאורה מיוחדת, הינם מקובלים מאד.
לאחרונה אף נכנס לשוק מכשיר לייזר חדש לשימוש ביתי (HANDY CURE), שהינו פיתוח ייחודי של מדענים ישראלים ומדענים מסוכנות החלל הרוסית. מכשיר זה העושה שימוש ברפואת הקוונטים. משלב טיפול באמצעות פולסים של לייזר רך, אור אינפרא אדום וגלי אור אדום ושדה מגנטי סטטי, אשר יוצרים יחד אפקט מרפא. הטיפול במכשיר אינו חודרני, ללא תופעות לוואי והוא קל ובטוח לשימוש ביתי.

כך, או כך אין כל טעם להתענות ולסבול מכאבים, ואם אתם שייכים לקבוצה הגדלה והולכת של מי שסובלים מכאבים, כדאי שתקבעו תור במרפאת הכאב הקרובה למקום מגוריכם ותשימו קץ לכאב.


תגיות רלוונטיות :אורטופד,אורטופדיה,רופא,רופאים,כאב,מחלות


אתר הרפואה והבריאות INFODOC בעזרתו ניתן לאתר רופאים, פסיכולוגים ומטפלים ברפואה משלימה, לבדוק ערכים תזונתיים במחשבון קלוריות ומחשבון התזונה המשוכללים ברשת ולקרוא מאות מאמרים בתחום הרפואה והבריאות. 

 

WWW.INFODOC.CO.IL