רופאים מומחים

צור קשר כללי

מלאו פרטים או צרו קשר
שלח

 
הדפס  
התמודדות בגיל המעבר
לתסמיני גיל המעבר
הבעיות שבגיל המעבר
גיל המעבר
ביטוח בריאות לגיל השלישי
קולונוסקופיה בזמן מונעת סרטן

הבעיות שבגיל המעבר-דר' יעל טוקצינסקי
בעיית גיל המעבר הינה בעיה נפוצה מאד: 11% מכלל אוכלוסית העולם הינן נשים בגיל המעב...

 

גיל המעבר-דר' שרגא וקסלר - גניקולוג
תקופת גיל המעבר מוגדרת כתקופת בינים. בין תקופת גיל הפריון לבין התקופה בה אין פר...

 

שחיקת הסחוס במפרקים- פרופ' דוד מנדס - אורטופד
שחיקת הסחוס נקראת ארתריטיס (או ראומטיזם) ומוכרת כתופעה ראשונית או משנית. כשהשחי...

 

איך לקבל גמלת סיעוד? - כן, גם אם חברת הביטוח דחתה אותך! ד"ר אודי פרישמן
כולנו משלמים הרבה כסף על ביטוח סיעודי, אם זה לחברת הביטוח או לקופת החולים שלנו. ...

 

גיל המעבר ודרכי התמודדות

ניר חוכיימה מטפל הוליסטי

 אצל נשים רבות נפסק מחזור הווסת בין השנים ה-40 וה-50 לחייהן מבלי שהדבר יגרום אי נוחות כלשהי, בעוד שנשים אחרות חוות דיכאון, וסת לא סדירה, דימום מוגבר המגיע עד כדי שטפי דם, גלי חום ונדודי שינה למשך תקופה ממושכת או מספר שנים.

מהלך גיל המעבר אינו קשור להיסטוריית המחזור של האישה, ללידות או לעובדת היותה נשואה או רווקה.

רבים סבורים כי נשות הקריירה או נשים השקועות בתחום עיסוקן נוטות פחות לסבול מדיכאון ולגלות תסמינים פיזיים, אך במסגרת טיפולי נתקלתי במקרים שלא תאמו גישה זו.

רבים מן השמנים המסייעים בהסדרת המחזור החודשי בשנות החיים המוקדמות יותר מקטינים למינימום את הבעיות הפיזיות המתלוות לגיל המעבר.

חילופי ההורמונים והירידה ברמות האסטרוגן, המתרחשים בעת הפסקת הביוץ, הם שגורמים למרבית הבעיות בגיל המעבר, לגלי חום ולאוסטיאופורוזיס.

נשים רבות נמנעות מנטילת הורמונים עקב תופעות הלוואי וחוששות מהשפעתם לטווח הארוך. הארומתרפיה וצמחי המרפא מציעים חלופות טבעיות: שמנים המכילים אסטרוגן - כמו מרווה בהירה, שומר, אניס וטרגון. שמנים מאזני הורמונים כגון גרניום, העוזרים לשמור על רמת ההורמונים בגוף. שמן נר הלילה מספק חומצה לינולאית שהגוף זקוק לה ליצירת אסטרוגן.

תרגול גופני נאות ותזונה נבונה הם אמצעי מניעה טובים להידלדלות, לכן נשים מבוגרות יותר יצטרכו לדאוג יותר לתזונה אשר מכילה ויטמינים, מינרלים ויסודות קורט, ואיך אפשר שלא להזכיר את הסידן?

צמחים לטיפול בתופעות גיל המעבר:

גרניום. הגרניום הינו שמן בעל אופי נשי, ניחוחו נע בין מתיקות הוורד לבין החמצמצות של הברגמוט, תכונותיו הן: נוגד דיכאון, בעל כושר חיטוי, שמן מכווץ ועוצר דמומים אנטיספטי.

הגרניום טוב לטיפול בגיל המעבר וכל המצבים הדורשים איזון הורמונלי: כך, הגרניום טוב גם להקלה על מתח קדם וסתי, עקב היותו משתן ומסייע בהפרשת עודף נוזלים מהגוף .

בבונג. הבבונג הוא שמן נוסף מרגיע, מכווץ ונוגד דיכאון. כל השמנים נוגדי הדיכאון כמו הברגמוט, המרווה הבהירה, היסמין, האזוביון (לבנדר) ותפוז עץ האלמוג, עוזרים להתמודד עם תופעות גיל המעבר.

שמן הברוש. שמן הברוש טוב במיוחד נגד דימום מוגבר (הברוש המוכר לכולנו), הוא בעל תכונות כיווץ ומשתמשים בו במקרים של עודף נוזלים, בצקות, הזעת יתר, חניכיים מדממים ודימום וסתי מופרז.

הברוש משכך כאבים ומסייע בהרגעת הדימום, במיוחד בשלבים הראשונים של תקופת המעבר.

שמן הורד. ישנן נשים אשר חשות בגיל המעבר שהן מאבדות את נשיותן, שמן הוורד יכול מאוד לעזור לנשים לחוש נשיות ונחשקות. שמן הוורד אינו רק משפר את ההרגשה, אלא עוזר גם לפתור בעיות רבות המלוות את גיל המעבר.

תכונותיו של שמן הוורד : שמן נשי, מנקה, מטהר, מווסת וממריץ טוב לחיזוק הרחם ומסייע בהפחתת דימום. שמן מעולה לנשים הסובלות מדיכאון אחרי לידה. כמו כן, הוורד ידוע כמגביר את החשק המיני, הרומאים בזמנם היו מניחים עלי ורדים על מיטת הכלולות, ואילו כיום נהוג שהגבר מעניק ורד לאישה אשר הוא אוהב.

אמבטיות להגברת החשק המיני:
5 טיפות עץ האלמוג או 5 טיפות יסמין. טיפה אחת של פלפל שחור או טיפת פימנטו. 4 טיפות ורד או קגנה ריחנית. 2טיפות תפוז (ניתן להוסיף גם טיפת וטיבר).

ניתן להשתמש בתרכובת גם בעיסוי.

אמבטיית בוקר מרעננת :

3-4 טיפות רוזמרין. 2 טיפות פטיט גרין או 3 טיפות אשכוליות.
אין לראות במאמר זה הוראות לשימוש עצמי לפני כל טיפול יש להתייעץ עם ארומתרפיסט בכיר
ניר חוכיימה
מטפל הוליסטי רב תחומי
www.artist-massage.co.il