רופאים מומחים

צור קשר כללי

מלאו פרטים או צרו קשר
שלח

 
הדפס  

כפות רגליך- מה הן אומרות עליך- רונית גלילי -רפלקסולוגית
במאמר זה אסקור את ההיבטים של מבנה כף הרגל עם מבנה האישיות של האדם הניצב עליהן.

 

דיקור וירידה במשקל-מינה בן חיים
יש הרבה סיבות למה אנחנו מגזימים באכילה. מה אנחנו אוכלים, לעתים קרובות משפיע על כ...

 

מחלת לב -המנעו מניתוח מעקפים ומנכות לכל החיים - ערן אשחר N.D
הבסיס למרבית מחלות הלב וכלי הדם הוא תהליך טרשת או סתימת העורקים. סתימת עורקים במ...

 

ברונכיט- ניר חוכיימה מטפל הוליסטי
הברונכיט היא אחת ממחלות החורף. לעתים מתחילה המחלה כהצטננות פשוטה ומסתבכת לדלקת ה...

 

דיקור סיני כדרך טיפול בבעיות אי פוריות האם זה יעיל?

 

 

 

באדיבות: אתי קגן - המרכז לרפואה משלימה. גדרה רח' ויצמן 17. טלפון ליצירת קשר: 08-869-9101. סניף ראשל"צ רחוב היקב 6: 03-9510061. אתר אינטרנט: www.eti-kagan.com.

 


הדיקור הסיני בתחום טיפול בבעיות אי פוריות מיועד בעיקר לשם הסדרת המאזן ההורמונאלי אצל האישה, הגברת זרימת הדם אל הרחם והשחלות, עיבוי רירית הרחם, הפחתת התכווצויות הרחם, הרגעת הנפש וצמצום תופעות לוואי הנלוות לטיפולי פוריות בקרב גברים הטיפול אף עוזר לאיכות הזרע וכמותו

לא קל להיות הורים ואין הכוונה כאן מבחינת הטיפול עצמו בילדים, אלא להיפך לא קל להפוך להיות הורים. בשנים האחרונות בעיית האי פוריות הופכת לנפוצה יותר בשיח הציבורי הן בקרב נשים והן בקרב גברים כאחד. שלא נחשוב לרגע שזה משהו חדש שלא היה קיים מעולם, אולם אולי התהליכים החברתיים שהחברה שלנו עוברת גורמים לפריצתם של גבולות האינטימיים וכפועל יוצא מכך לעלייתם של "מושגים" חדשים מעל פני הקרקע הישר אל הסדר היום הציבורי שהופך אותם למיינסטרים. טיפולי הפוריות מביאים את הזוגות לא פעם למצבים קשים מבחינה נפשית, עומס, לחץ נפשי, מתח בין בני הזוג ולעיתים גם למצב של גירושין.

על מנת לעשות סדר בדברים, ישנן מספר שיטות לטיפול בבעיה הן באמצעות הרפואה הקונבנציונאלית והן באמצעות הרפואה האלטרנטיבית. אחת הדרכים לטיפול בבעיית הפוריות על פי הרפואה האלטרנטיבית היא באמצעות דיקור.

הדיקור הסיני בתחום טיפול בבעיות אי פוריות מיועד בעיקר לשם הסדרת המאזן ההורמונאלי אצל האישה, הגברת זרימת הדם אל הרחם והשחלות, עיבוי רירית הרחם, הפחתת התכווצויות הרחם, הרגעת הנפש וצמצום תופעות לוואי הנלוות לטיפולי פוריות. הטיפולים ברפואה סינית עוזרים מאד בשליחת דם לרחם באיכות גבוהה ובזרימת דם תקינה באיברי הרבייה: תהליך זה חיוני לבניית רירית הרחם. נוסף, ניתן לטפל גם בשחלות פובליציסטיות (שחלות מוגדלות שמכילות מן שקיות מימיות שלמעשה קיומן גורם לאי סדר במחזור החודשי, מניעת ביוץ וקשיי פריון) וספירת זרע נמוכה. בקרב גברים הטיפול עוזר לאיכות הזרע וכמותו.

כיצד מתבצע הטיפול?
מחטים עדינות בעובי של חוט תפירה מוחדרות אל נקודות לחץ שונות בגוף, כאמור, זאת במטרה לשפר את זרימת הדם ובין היתר גם להביא לאיזון הורמונאלי בגוף ולסייע בבעיות תפקודיות כדוגמת איכות הזרע וכמותו. אולם בזה לא תם הטיפול. עם הטיפול משלבים טכניקות נוספות של הרפואה האלטרנטיבית שנועדו לתת מענה לבעיות אחרות בגוף אשר יש ביכולתן להשפיע באופן עקיף או ישיר גם על מערכת הרבייה שלנו, בין היתר, טכניקות לתזונה נכונה, שינה, שחרור לחצים וכיו"ב.

מחקרים מוכיחים כי שילוב בין דיקור סיני להפרייה חוץ גופית מעלים את הסיכוי להרות בשיעור של עד כ- 50% בעוד ששיעור הצלחתם של טיפולי ההפריה ללא דיקור עומד על כ- 30% בלבד. כך למשל מ' בת 27 מאזור המרכז סבלה מבעיה של שחלות פובליציסטיות אשר גרמו לה לבעיות פריון. מ' קיבלה במשך מספר חודשים כדורים מרופא הנשים שלה, אולם הם לא הביאו שום הריון. היא החליטה לפנות לנסות דיקור סיני. לאחר 4 טיפולי דיקור במרכז אתי קגן לרפואה משלימה היא נכנסה להריון. מ' נשארה בהשגחה היא הגיעה לקבל טיפול של דיקור גם בתקופת ההריון בחודש השלישי וגם בחודש השישי (מומלץ בכל תקופת ההריון להגיע לטיפולים) היום מ' היא אמא לנדב בן שנתיים.


למי מומלץ הטיפול?
הטיפול מועיל במצב שבעיית הפוריות היא על רקע תפקודי, בין היתר, בעיות הורמונאליות. הוא מתאים גם לגברים וגם לנשים. יש להמשיך בטיפול גם אחרי קליטת הריון על מנת לשמור על ההריון תקין. הטיפול אינו כואב, הוא אורך בין 20 ל- 60 דקות ומומלץ לבצע אותו אחת לשבוע.

 

תגיות רלוונטיות: דיקור סיני, פוריות, הריון, שחלות, רפואה, פריון,תזונה, ביוץ
,אתר הרפואה והבריאות INFODOC בעזרתו ניתן לאתר רופאים, פסיכולוגים ומטפלים ברפואה משלימה, לבדוק ערכים תזונתיים במחשבון הקלוריות ומחשבון התזונה המשוכללים ברשת ולקרוא מאות מאמרים בתחום הרפואה והבריאות.

WWW.INFODOC.CO.IL