רופאים מומחים

צור קשר כללי

מלאו פרטים או צרו קשר
שלח

 
הדפס  
השפעת רכיבה על אופניים על עצבי כף היד
שיעול התנהגותי HABIT COUGH
ניוון שרירים מולד -
טיקים בילדים
הילד ההיפוטוני
פרכוסי חום
זעזוע מוח
התפתחות הילד
התקפי עצירת נשימה
עיוותים במבנה הגולגולת
עילפון
פרכוסים
הפרעות בעצבים ההיקפיים
אפילפסיה
טכנולוגיות חדשות ב MRI

עילפון- דר' יהודה ברק - נוירולוג
עילפון פירושו אובדן הכרה קצר הנובע כתוצאה מחוסר פתאומי של הספקת חמצן למוח. הסיבה לעילפון יכולה במק...

 

זעזוע מוח-דר' יהודה ברק - נוירולוג
זעזוע מוח מוגדר כאובדן הכרה זמני, חולף, הנמשך משניות ועד למספר שעות וסיבתו חבלה בגולגולת. אובדן זיכר...

 

טיקים בילדים- דר' יהודה ברק - נוירולוג
טיקים תנועתיים בילדים הם תופעה שכיחה. בין 4-10% מכלל הילדים יסבלו מטיקים בודדים, שנמשכים מספר שבועות...

 

פרכוסי חום- דר' יהודה ברק נוירולוג
פרכוסי חום הינם תופעה שכיחה הקורית בין 2-4% של הילדים עד גיל חמש שנים. התופעה שכיחה בעיקר מגיל ששה...

 

התקפי עצירת נשימה - דר' יהודה ברק -נוירולוג


 

התקפי עצירת נשימה קורים לאחד מכול 20 ילד בעולם.
לרוב מדובר בילד בריא ומפותח היטב ללא כול בעיות רגשיות או נפשיות אשר מפסיק לנשום באופן פתאומי כשהוא כועס ומתחיל לבכות או שכהוא מקבל מכה שאינה מסכנת את בריאותו.


התקפי עצירת נשימה מפחידים מאוד את ההורים במיוחד כשמדובר באירוע ראשון. הילד מפסיק לבכות, מפסיק לנשום. ברוב המקרים פניו של הילד מאדימים, מכחילים ואפילו משחירים. עיניו בוהות. ולעתים קרובות הוא מאבד הכרתו ונופל. האירוע יכול להמשך עד 40 שניות לערך ואז הילד חוזר לנשום ללא כול עזרה. והוא מתנהג כרגיל.


לעתים רחוקות יש האטה של קצב פעימות הלב ואז פניו של הילד מחווירים. התופעה דומה לזו של התקף עצירת נשימה וההחלמה גם היא דומה.

הסיבה להתקפי עצירת נשימה:

הסיבה להתקפים היא רגישות יתר של מערכת העצבים העצמאית שאינה בשליטתנו. מערכה זו נקראת מערכת עצבים אוטונומית. מערכה זו אחראית על דופק הלב ועל הנשימה. בהלה או כעס חזק מעוררים אצל כולנו תגובות דומות של הפסקת נשימה קצרה, האדמת פנים או חיוורון. במקרים של רגישות יתר תורשתית הדבר עלול להתבטא בהפסקת נשימה או האטת קצב פעילות הלב עד לאובדן הכרה. כיוון שמדובר בתופעה תורשתית יתכן שגם בני משפחה אחרים לוקים בתופעה דומה.


משך התופעה: התופעה לרוב מתחילה בגיל חצי שנה ויכולה להמשך עד גיל חמש שנים ואף יותר. תכיפות התופעה גם היא משתנה ויכולה להיות מפעם אחת ליום ויותר ועד לפעם אחת למספר חודשים.

טיפול: כיוון שמדובר באירוע קצר מאוד הוא נגמר לרוב בבית. האירוע אינו מסכן את חיי הילד והוא חולף ללא כל טיפול. כול טיפול שניתן על ידי ההורים בבית כגון הנשמה, סטירות, נשיפה על הפנים, שטיפת הפנים במים קרים, הפיכתו של הילד תוך כדי חבטות בגבו ועוד, אינן מועילות ואף עלולות להזיק לו.


לעתים נדירות מאוד מאוד, הסיבה להתקפי עצירת נשימה ודופק נובעת מבעיה במערכת ההולכה בלב ולכן כול ילד הסובל מהתקפים אלה חייב לעבור פעם אחת, בדיקה של הלב שכוללת בדיקת הולכה של הלב ובדיקות נוספות עלפי שיקול דעתו של הרופא.


הסיכויים להחלמה: הסיכויים להחלמה מצוינים וכול הילדים ללא יוצא מן הכלל מחלימים, לאחר התייצבות מערכת העצבים האוטונומית , בגיל שש שנים לערך או אף לפני זה.
אנחנו יודעים שהתקף עצירת נשימה גורם לחרדה קשה מאוד כיוון שמדובר באירוע מפחיד מאוד ואנחנו מקווים שהסבר קצר זה יעזור להפיג את חששותיכם.


אתר הרפואה והבריאות INFODOC בעזרתו ניתן לאתר רופאים, פסיכולוגים ומטפלים ברפואה משלימה, לבדוק ערכים תזונתיים במחשבון קלוריות ומחשבון התזונה המשוכללים ברשת ולקרוא מאות מאמרים בתחום הרפואה והבריאות.

WWW.INFODOC.CO.IL
תגיות רלוונטיות: נוירולוגיה,נוירולוג,רופאים,עצירת נשימה