רופאים מומחים

צור קשר כללי

מלאו פרטים או צרו קשר
שלח

 
הדפס  

טיפול חדשני בלייזר קר מאפשר הפחתה של טיפול תרופתי ושמירה של שדה ראיה בחולי גלאוקומה

מאת ד"ר אודרי קפלן-מסאס

 

 

בשורה לחולי גלאוקומה (לחץ תוך עיני): טיפול חדשני בלייזר קר מאפשר הפחתה בשימוש בתרופות ושיפור מיידי במצב הרפואי של החולה. מדובר בטיפול פשוט ולא חודרני. הטיפול המקובל בגלאוקומה הוא טיפות להורדת הלחץ, אולם טיפול תרופתי ממושך כרוך בתופעות לוואי העלולות לפגוע ביעילותו.


תופעות הלוואי השכיחות הקשורות לטיפול להורדת [לחץ תוך עיני]] הן: ישנוניות, אדמומיות,צריבה בעניים ,שינוי בצבע הקשתית,
עייפות. במקרים קשים יותר יש צורך בהתערבות כירורגית. הדרך למניעת אובדן ראייה כתוצאה מגלאוקומה היא גילוי מוקדם של המחלה והורדת הלחץ התוך עיני.

לדברי ד"ר אודרי קפלן-מסאס מנהלת שירות ה
גלאוקומה בביה"ח אסף הרופא: "הטיפול בלייזר סלקטיבי יצר מהפכה בטיפול בגלאוקומה. מדובר בטכניקת לייזר לא חודרנית שאינו כרוך בתופעות לוואי, כאבים ואינו מצריך אשפוז. הטיפול סלקטיבי ופועל על תאים העשירים במלנין בלבד, הטיפול אינו גורם לצלקת ולנזק ברקמות המקיפות את הנגע וניתן לחזור על הטיפול במידת הצורך מבלי לגרום נזק או סיבוכים נוספים".

גלאוקומה היא מחלה המתאפיינת בלחץ תוך עיני מוגבר. הלחץ הגבוה עלול לגרום במשך הזמן לפגיעה בלתי הפיכה בעצב הראיה, צמצום שדה הראיה ובמקרים קשים אף לעיוורון. בדרך כלל נגרמת הגלאוקומה מלחץ תוך עיני מוגבר שמזיק לעצב הראיה. בעין הביאה קיים איזון בין כמות הנוזל המתנקזת החוצה. ייצור הנוזל וניקוזו קובעים את הלחץ התוך עיני. חסימה או האטה במערכת הניקוז תגרום להצטברות נוזל בתוך העין ועלייה בלחץ התוך עיני.

ד"ר אודרי קפלן-מסאס מוסיפה: "טיפול
לייזר סלקטיבי לגלאוקומה הנו כלי בעל ערך בטיפול במחלת הגלאוקומה, במיוחד במקרים בהם קיים קושי בהיענות ו\ או סבילות לטיפול התרופתי היומיומי, וכן במקרים בהם הלחץ התוך עיני אינו יורד במידה מספקת המאפשרת שמירה על שדה ראיה. טיפול הלייזר החדשני מתאפיין בבטיחות מרבית, זאת כתוצאה ממנגנון הפעולה הסלקטיבי של קרני הלייזר על הרקמה האחראית על ניקוז הנוזל מזווית העין".

מאמרים נוספים באתר הרפואה INFODOC

INFODOC.CO.IL

ד"ר אודרי קפלן -מאסס

טלפון ב
מרפאה 5741616 03