רופאים מומחים

צור קשר כללי

מלאו פרטים או צרו קשר
שלח

 
הדפס  
הפרעות קשב ,הפרעות ריכוז וקשיי למידה בילדים
התמודדות טבעית עם היפראקטיביות

 

התמודדות טבעית עם היפראקטיביות

 

 


 

ילדים רבים מאובחנים בשנים האחרונות כסובלים מהיפראקטיביות ((ADHD, תופעה שמתבטאת בפעלתנות יתר, אי שקט פסיכו מוטורי, דיבור אינטנסיבי, סימפטומים המקשים מאוד על תפקוד תקין באינטראקציה חברתית ועל אורח חיים מאוזן.
הורים לילדים שאובחנו כהיפראקטיביים מחפשים כל הזמן אחר פתרונות טבעיים, ללא תופעות הלוואי הנפוצות של תרופות כמו ריטלין וקונצרטה - תיאבון מוגבר או דיכוי התיאבון, עייפות מתמשכת וכדומה ופונים לטיפולים אלטרנטיביים שונים, החל מפעילות גופנית, דרך רכיבה טיפולית ועד מתן פורמולות על בסיס רכיבים טבעיים. לפניכם מספר המלצות בנושא.

 

 

 

 

תיעול האנרגיה למטרות חיוביות באמצעות ספורט

 


אחת הדרכים להרגיע את אי השקט ממנו סובלים ילדים היפראקטיביים היא לאפשר להם לתעל את האנרגיה המוגברת ואת חוסר השקט התנועתי למטרות חיוביות, שיאפשרו להם להתפרק ולהירגע תוך כדי תנועה.
כך למשל, מחקרים מצביעים על שיפור בתפקוד ועל הגברת ההישגיות אצל ילדים שעוסקים בספורט, ריצה, משחקי כדור, שחייה, כל פעילות גופנית שמאפשרת לכם לנוע במרחב ותוך כדי גם להצטיין ולהגיע להישגים, להעלות את הדימוי והביטחון העצמי. כדאי לבדוק איזה ספורט יתחבב על הילד עד שתמצאו את הענף המתאים לו ביותר או שתוכלו לשלב בין מספר ענפי ספורט במקביל וכך לנתב את האנרגיה למקום חיובי שמעניק לו תחושה טובה לגבי עצמו וגם יותר שקט נפשי.

 

 

 

 

טיפול אחד על אחד להגברת הדימוי העצמי

 


ילדים הסובלים מהיפראקטיביות עשויים לסבול מרגשי נחיתות, בעיקר כשמדובר באינטראקציה קבוצתית בה הם מתקשים להתבטא, במיוחד בעמידה מול דמויות סמכותיות. אינטראקציה שלילית כזו עשויה להוביל בהמשך לעימותים ולפגישה ביחסים הבינאישיים שלהם עם קבוצת השווים להם - בני גילם. זו הסיבה שטיפולים אחד על אחד בין אם זה ריפוי בעיסוק, ריפוי באמנות, רכיבה טיפולית מול דמות שמבינה את הקושי שלהם ומעניקה להם במקביל חיזוקים חיוביים יכולה רק להעצים אותם ולבנות את הביטחון העצמי שלהם עד שהם ירגישו מספיק בטוחים בעצמם להתבטא במסגרת קבוצתית.

 

 

 

 

טיפולים אלטרנטיביים להיפראקטיביים

 


ניתן לנסות ולשפר את התחושה של ילדים הסובלים מהיפראקטיביות באמצעות טיפולים אלטרנטיביים מרגיעים. כמו למשל, טיפולי ביו פידבק באמצעות משחקי מחשב שלמעשה מעניקים לילד משוב עד שהוא לומד באמצעות המשוב לשלוט בפעולותיו וכן בהתנהגותו, למתנה ולתעל אותה לאפיקים חיוביים. טיפולים נוספים מומלצים הם רפלקסולוגיה, דיקור סיני, הידרותרפיה, כל טיפול אלטרנטיבי מצריך שתוף פעולה מצד הילד ולכן, כדאי להסביר לו את החשיבות ולהפוך את הטיפול לחווייתי ומהנה עבורו כדי שהוא ירצה להתמיד בו.

 

 

שיפור התזונה ותוספי תזונה

 


לתזונה יש חשיבות רבה לסימפטומים התנהגותיים של ילדים היפראקטיביים וחשוב מאוד לאמץ עבורם תפריט נטול סוכרים, מזונות מעובדים, צבעי מאכל ושופע פירות, ירקות, סיבים תזונתיים, להרבות בויטמינים ומינרלים, אומגה 3, אבץ, מגנזיום, וויטמינים מסוג B, פורמולות על בסיס צמחי מרפא סיניים כגון ריכוזית המכילה בין היתר סנטלה, בקופה, אלביציה, ג'יסנג ואדמונית בעלי השפעה קוגניטיבית על תאי המוח.

למידע נוסף אודות בעיות קשב וריכוז והיפר אקטיביות לחצו כאן