רופאים מומחים

צור קשר כללי

מלאו פרטים או צרו קשר
שלח

 
הדפס  

הריון לידה והנקה- דר' ליאנה אורין סופר - רפואה כללית
מתחילת ההיריון אישה משתנה מבחינה פיזית ונפשית. מתחילה עלייה במשקל הגורמת לשינוי במרכז הכובד ...

 

איזה מין הריון-דר' ירון בוקר - גניקולוג ,סקסולוג
אחת התקופות היפות והמיסתוריות בחיי האשה ובעצם בחיי כל זוג, היא תקופת ההריון. היצור המתהווה ברחמה...

 

חיסון נגד סרטן צוואר הרחם-דר' שרגא וקסלר - גניקולוג
כ 10% מהנשים המזוהמות בנגיפי HPV יפתחו זיהום מתמיד. נשים עם זיהום מתמיד בנגיפים, בעלי סיכון ממאירות ...

 

דיקור לבדיקת מי שפיר- דר' שרגא וקסלר - גניקולוג
השיפור בשיטות המעקב אחר נשים הרות הביא להקטנה משמעותית בתחלואה ובתמותת עוברים וילודים. הבעיה העיקרי...

 

רפואה משלימה - הסכנות שבגלולה למניעת הריון לפי הרפואה הסינית

פרופ' משה שטרנפלד


בעשור האחרון מתפרסמים יותר ויותר מחקרים על הסכנות הטמונות בנטילת הגלולה למניעת הריון במשך שנים. מחקרים אלה מצביעים על כך ששימוש קבוע בגלולה מעלה את השכיחות לסרטן השד ולסרטן מסוגים שונים באיברי המין הנשיים וגורם לתופעות לוואי קשות נוספות, כמו אובדן חומר העצם, קרישת יתר של הדם ואפילו לעקרות.

ניתוח של השפעת הגלולה לפי הרפואה הסינית המסורתית, יכול להבהיר מדוע הגלולה כה מזיקה ומסוכנת:

לפי הרפואה הסינית המסורתית, הכבד אחראי בין היתר על הזרימה החופשית של האנרגיה המניעה את הדם. אנרגיה המורכבת מיין ויאנג – אנרגיה זכרית ונקבית. הגלולה מתפרקת בכבד וגורמת להתחממותו. החום בכבד גובר בצורה מתמשכת, עד שנוצר חוסר איזון בין האנרגיות היין והיאנג. בנוסף, חום יתר בכבד גורם לכליאת הדם, כך שקשה לו לזרום בגוף. בתחילה, תיתכן כליאת אנרגיה שתוביל לכאבים ובהמשך יתכן שיוצרו ציסטות. תופעות נוספות שעלולות להיגרם מחוסר זרימת האנרגיה הם כאבי ראש חזקים ובהמשך יכולים להתפתח גידולים בשד ובמקומות אחרים.

גם הדם עצמו מתחמם יתר על המידה בגלל חימום הכבד והוא הופך לקרישי. מצב זה גורם לאודם יתר באזורים מסוימים, לפריחות. לחץ הדם נוטה לעלות עד לערכים מסוכנים ובנוסף, ההתחממות הזאת גורמת לעצבנות יתר ולכעס בלתי נשלט. כאשר הכבד מפתח מחלה הוא מקרין על העיניים מגוון של בעיות: עיניים אדומות, מדולקות, דומעות, רגישות, דלקת ווירלית וכו'.

הרפואה הסינית גילתה את ההשפעות השליליות של התחממות הכבד עוד לפני שהרפואה המערבית המציאה את הגלולה, תוך התעלמות מבעיה זאת. לא כל אישה שנוטלת גלולה תפגע, אבל הסיכוי גדול לכך שאם יש לאישה בעיות או פוטנציאל לבעיות, הגלולה תגביר את הפוטנציאל ותפגע בה למעלה ממה שהיא משערת.

הרופאים המערביים ממהרים להמליץ על הגלולה כתרופת פלא לבעיות שונות. לדוגמא, אשה בסוף שנות הארבעים לחייה, שסבלה מתופעות לוואי של גיל המעבר. רופא הנשים שלה המליץ לה בחום על הגלולה. היא נטלה אותה ואכן חשה הקלה תוך זמן קצר. גלי החום פסקו, היא חזרה לישון בלילות ומצבי הרוח המתחלפים שלה הומרו במצב רוח מצוין. זמן מועט לאחר תחילת נטילת הגלולה היא החלה לסבול מהרפס בסביבת העין, כשהנגיף חדר לתוך העין עצמה. היא לא קישרה בין מצב זה לגלולה. קיבלה מרופא טיפול סטראוידי ותרופות נגד מחלות נגיפיות. המחלה התפתחה. האישה סבלה מכאבים עזים, עד שהחלה לקבל חומרים נרקוטיים. חברה המליצה לאישה להגיע אליי, כדי שאולי אצליח להקל על סבלה באמצעות דיקור. בתשאול הראשון היא סיפרה לי שהיא נוטלת גלולות.

התניתי את המשך הטיפול בהפסקת נטילת הגלולות. האישה הביטה עליי כאל רופא אליל מטורף, אבל הסבל שלה היה כה רב שהיא הסכימה לתנאי. תוך מספר טיפולים קצר, שנמשך ימים ספורים, סבלה של האישה פחת והנגיף נסוג בהתמדה, עד שהיא נרפאה לחלוטין. אותו גניקולוג שכעס עליי שאני מזיק למטופלת שלו, הסכים ליטול חלק בכתיבת מאמר משותף על רפואה סינית ובעיות גניקולוגיות.

אישה זאת היא רק אחת ממטופלות רבות שהגיעו אליי בעקבות נזקים שגרמה הגלולה.

אני שוב ושוב מפציר בנשים: אני יודע כמה הגלולה נוחה לשימוש ועד כמה חשוב לכן להימנע מהריון בלתי רצוי, אבל עשו לעצמכן טובה והימנעו ממנה. הגלולה, התמימה כביכול, עלולה להרוס את חייכן. בדקו היטב מהן ההשלכות של החומרים הכימיים אותם אתן מכניסות לגופכן על בסיס קבוע. אל תקבלו באופן אוטומטי כל הצעה או דרישה של רופא, קחו אחריות על גופכן. אחרי הכול, אתן אלה שתחיו איתו כל חייכן ורק לכן מותר לקבוע מה יעשה בו.

מידע נוסף בנוגע לרפואה הסינית באתר: www.moshe.org.il

ניתן לקבל יעוץ אישי במרפאה בטלפון: 03-6996937 או בכתובת: meravmos@zahav.net.il


תגיות רלוונטיות: רפואה סינית, גולות למניעת הריון,סרטן השד, אברי מין, לחץ דם, גיל המעבר, כאבי ראש, תרופות.


אתר רופאים, פסיכולוגים ומטפלים ברפואה משלימה, לבדוק ערכים תזונתיים במחשבון קלוריות ומחשבון התזונה המשוכללים ברשת ולקרוא מאות מאמרים בתחום הרפואה והבריאות.

WWW.INFODOC.CO.IL