איך לעזור לילד להתמודד באופן מוצלח עם הגן החדש ?

הליכה לגן ילדים מהווה שלב מהותי וחשוב בכניסת הילד למסגרת חינוכית וחברתית, וכרוכה לעיתים בקשיי הסתגלות לא פשוטים. עזיבת הבית והפרידה מההורים מהווים אתגר גדול לילדים וגם להורים. ד"ר סוזי קגן, יועצת פסיכולוגית בכירה, בעלת קליניקה לטיפול משפחתי וזוגי, מובילה את תחום הטיפול במשחק באוניברסיטת בר – אילן, מייסדת ויו"ר העמותה לטיפול וקידום המשחק בישראל (עלו"ה) מעניקה מספר טיפים לסיוע לילד ולהורים להתמודד בהצלחה עם תחילת השנה בגן החדש:

• עוד במהלך החופש הגדול, מומלץ שתבקרו בסביבת הגן מספר פעמים. בדרככם לשם הכירו לילד את השביל, השער והמראה סביב הגן. אם הגן פתוח היכנסו אליו והישארו שם מספר דקות. המטרה היא ליצור בתודעה של הילד היכרות עם המקום.
• הפגישו את הילד עם ילדים אחרים מאותו הגן ליותר מפעם אחת, באופן יזום, ועודדו את ההורים של ילדים אלו ליטול חלק פעיל במפגשים, שכן פנים מוכרות בימים הראשונים של ההליכה לגן יקטינו מאוד את הקשיים.
• מספר ימים לפני תחילת השנה בגן, בחרו עם ילדכם את הבגדים שילבש ואת התיק ליום הראשון. שיקלו אף לערוך מעיין חזרה גנרלית, על ידי מדידת הבגדים ונשיאת התיק.
• תכננו מראש את לוח הזמנים שלכם בעבודה, כך שתוכלו להיות עימו בגן בשבוע הראשון על פי יכולת הסתגלותו ובהתאם להנחיית הגננת.
• השתדלו להגיע לגן מוקדם ככל האפשר כאשר הגן עוד ריק או עם מספר קטן של ילדים. כאשר ילדכם יכנס לגן ויהיה שם מספר מועט של ילדים, תחושת הפחד תיחלש. יתרה מכך, כל ילד נוסף שיכנס עשוי לעורר בילד תחושה שהוא כבר ותיק בגן, ויכול לקבל את פני הילד שנכנס לשלום.
• תנו לילד חפץ מוכר ואהוב מהבית שיוכל ללוות אותו בימים הראשונים. החפץ יקטין את תחושת הפחת והזרות שהילד מרגיש בגן החדש.
• היו סבלניים ומכילים בתחילת הדרך. זכרו שעבורנו המבוגרים, מקומות חדשים מהווים לעיתים סיבה להתרגשות חיובית ולסקרנות, אך אצל ילדים הם מעוררים פחד ויוצרים חוסר יציבות.
• הבינו כי הילד עומד בפני הלא מוכר ולעיתים המפחיד מכל, פרידה מכם במקום לא מוכר עם ילדים ומבוגרים זרים לו.
• הכינו לילד שי להצלחתו ביום הראשון מבעוד מועד. ספרו לו על השי שיחכה לו בתום היום הראשון, והביאו עמכם את השי כאשר אתם מגיעים לאסוף אותו

מחשבוני תזונה

פרסומת

צמחי מרפא יעילים ביותר לטיפול בתופעות שונות המתבטאות בתכיפות ודחיפות מתן שתן. חברת פריסו היא יצרנית כמוסות מצמחי מרפא המשמשים לטיפול בבעיות שונות בדרכי השתן מזה מאות שנים.

למידע נוסף

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

האם לתזונה ישנה על עיכוב הזדקנות?, שלום כאן קובי עזרא המומחה שלכם לרפואה נטורופטית ובריאות טבעית. כידוע ההזדקנות היא גורם הסיכון העיקרי למחלות כרוניות

הודעה חשובה: הכתוב בחוברת זו איננו בגדר מרשם רפואי לטיפול במחלות, אלא ידע שפורסם בכתבי עת מדעיים שמופיעים בעולם. מן הראוי שהנזקק לטיפול יפנה

  הודעה חשובה: הכתוב בחוברת זו איננו בגדר מרשם רפואי לטיפול במחלות, אלא ידע שפורסם בכתבי עת מדעיים שמופיעים בעולם. מן הראוי שהנזקק לטיפול