יתר לחץ דם

יתר לחץ דם יכול לנבוע ממס' גורמים עיקריים:

מחלות המצרות את כלי הדם כגון סכרת, בעיות בתפקודי הכליות עקב וויסות נוזלים לקוי, טרשת עורקים ועוד…

ישנם גורמים רבים המזרזים את ההתפתחות ללחץ דם גבוה והם:

השמנת יתר, מתח נפשי גבוה המשפיע על טונוס השרירים, תזונה עשירה במלחים, סוכרים ושומנים,

חוסר פעילות גופנית, זיהום אויר, עישון, אלכוהול, תרופות בעלות תופעות לוואי ועוד…

הריון גם כן יכול לגרום ליל"ד עקב היצרות כלי הדם והעלאת מסת משקל הגוף.

ככל שכלי הדם מעובים בשומנים שלא נספגו במחזור הדם, משול הדבר לצנרת אשר לא הצליחה למוסס את שאריות החומרים אשר עברו וזרמו דרכה בדרכם החוצה.

כולסטרול גבוה גם כן סותם את "הצינורות" שלנו ומביא לידי העלאת לחץ הדם ע"י כך.

נוכל לדמיין זאת בצורה מוחשית ביותר ע"י הדמיה של צינור המחובר לברז פתוח המזרים אליו מים. ברגע שנחזיק חזק באחד מצידי הצינור, הצד שבו נאחז יעשה צר יותר עד כדי חסימת הזרימה של הנוזל ואילו הצדדים שמלפני ואחרי האחיזה יצברו נפח ומלאות עקב החסימה שנוצרה בו.

מובן כי ברגע שנשחרר את האחיזה בצינור תתחדש זרימת המים במהרה מכוח האינרציה.

התסמינים (הסימפטומים) האפשריים לבעיות יל"ד הינם:

דופק מואץ ומוגבר (יכול לנבוע גם עקב עודף בבלוטת התריס).

סחרחורות, כאבי ראש, טיניטוס (צלילים באוזניים), סומק עז בפנים ובצוואר, בחילות, רעד בידיים, נימול, דימום מהאף, הגדלה של הטחול, רגישות גבוהה בעמוד שדרה צווארי (בחוליות הסרוויקאליות),

כאבים בחזה, עצבנות יתר ועוד…

הסיבוכים העלולים לנבוע מכך הם אירוע מוחי, אירוע לבבי, ומוות במקרים קיצוניים שלא טופלו בזמן.

המושג אי – סכמיה משמעו חוסר אספקת דם.

בעיות בכליות, בעיניים, ובכלי הדם בכלל עלולים לגרום לאי – סכמיה.

כאשר ניגש לטפל בחולי יל"ד נעבוד בעיקר על הרגעה באמצעות מגע עדין על מקלעת השמש

(הסולאר – פלקסוס) נחזיק בעקב במקביל ונעבוד בטלטולים עדינים כמו עריסה או ערסל ע"מ לפרוק את המתח הרב אשר נצבר במטופל שלנו. הנעה של המפרקים בצורה סיבובית תשחרר אף היא.

פינוי מערכות הגוף מהפסולת שהצטברה בהן גם כן עשויה לסייע רבות בתהליך הניקוי והניקוז.

לימפה תחתונה (איזור הקרסול כלפי מעלה), וע.ש. בעבודת זחל כלפי מטה וזאת ע"מ להזרים את הדם לפריפריה וגם להורידו ממפלס הגובה שלו.

שתייה מרובה גם כן יכולה להועיל רבות, מים או תה צמחים טבעי ללא ממתיק. עלי נענע, מנטה, לימונית, רוזמרין, פטרוזיליה ועוד משאר העלים הירוקים עובדים יפה מאד בעבודת הניקוי של הגוף.

יש להרתיחם במים בלבד ולשתות לאט כאשר המרתח עדיין חם.

החום מפזר כאב ומרחיב את כלי הדם. יש בו פן מרגיע ומעורר סבלנות כאחד מאחר ומשקה חם דורש הקשבה לגוף בעת השתייה. גם טיפול באמצעות תמציות פרחי באך יכול בהחלט לסייע במהלך הטיפולי השוטף. מה שהכי חשוב זה המודעות של המטופל והמטפל לכל התהליך הטיפולי הכרוך בהבנת משמעות הדברים. כאשר התובנות מקבלות משמעות או אז ניתן גם ליצור משמעת ההופכת את התהליך למובן יותר וקל ליישום.

בהצלחה ולבריאות!

מחשבוני תזונה

פרסומת

צמחי מרפא יעילים ביותר לטיפול בתופעות שונות המתבטאות בתכיפות ודחיפות מתן שתן. חברת פריסו היא יצרנית כמוסות מצמחי מרפא המשמשים לטיפול בבעיות שונות בדרכי השתן מזה מאות שנים.

למידע נוסף

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

האם לתזונה ישנה על עיכוב הזדקנות?, שלום כאן קובי עזרא המומחה שלכם לרפואה נטורופטית ובריאות טבעית. כידוע ההזדקנות היא גורם הסיכון העיקרי למחלות כרוניות

הודעה חשובה: הכתוב בחוברת זו איננו בגדר מרשם רפואי לטיפול במחלות, אלא ידע שפורסם בכתבי עת מדעיים שמופיעים בעולם. מן הראוי שהנזקק לטיפול יפנה

  הודעה חשובה: הכתוב בחוברת זו איננו בגדר מרשם רפואי לטיפול במחלות, אלא ידע שפורסם בכתבי עת מדעיים שמופיעים בעולם. מן הראוי שהנזקק לטיפול