סגולות המרפא  של שמן האקליפטוס

סגולות המרפא  של שמן  האקליפטוס

הודעה חשובה

הכתוב בחוברת זו איננו בגדר מרשם רפואי לטיפול במחלות, אלא ידע שפורסם בכתבי עת מדעיים ומהאינטרנט. הנזקק לטיפול – מן הראוי שיפנה לייעוץ אצל רופא או אצל תזונאי, לפי המצב.    אין המערכת אחראית לתוכן המודעות.

האקליפטוס הוא אחד השמנים הפופלארים והמעודפים בתחום  הארומתרפיה . הוא מתאים לילדים במחלות החורף, ריחו נעים מאוד,אינו מגרה את העור ,מחטא(מעולה לטיהור אויר),מעולה לטיפול בבעיות עור,משתן ואנטיספטי ולכן יעיל לדלקות השתן. הוא מתאים נגד כוויות ומזרז התהוותה של רקמת עור חדשה .

הכירו את שמן האקליפטוס  ולימדו להשתמש בו  בחוכמה לפתרון  במגוון רחב של בעיות. בחיי היום  יום

משתמשים  באקליפטוס לטיפולים במערכת הנשימה .הוא אנטיספזמודי לדרכי נשימה ולדלקת ריאות מעולה  להקלה על הצטננות גודש וליחה.  שאיפת אדים (טיפול במבער )היא טיפול טבעי יעיל נגד הצטננות משום שבנוסף להקלה על גודש היא מונעת את היתרבות  החיידק שהביא להצטננות.

עוזר בהקלה בשיעול יבש סינוסיטיס,ברונכיט כרוני ואסטמה.

קיימים כ700 סוגי אקליפטוס רוב השמן האתרי מופק מסוג בלו גאם  האקליפטוס רדיאטה, מועדף לשימוש בארומתרפיה כיוון שהוא מכיל את כל התכונות ובנוסף ריחו נעים יותר הוא נספג טוב יותר ופחות מגרה את העור והדבר החשוב ביותר הוא מתאים  לטיפול בילדים (יעיל באבעבועות רוח ומחלות ויראליות)

השימוש בשמן אקליפטוס בתרסיס או במבער יעניק הגנה טובה משפעת ומחלות מדבקות

בצפון אפריקה, כבארץ, ניטעו חורשות אקליפטוס כדי לייבש ביצות ולמנוע את התפשטותה של הקדחת.

כולנו זוכרים את יבוש ביצות חדרה על ידי נטיעת יערות אקליפטוס.מכיוון שהאקליפטוס הינו מרחיק חרקים יעיל,המונע את התרבות היתושים בסביבתו הוא נלחם בקדחת במספר דרכים.

תרסיס המכיל  2% שמן אתרי של אקליפטוס יהרוג 70% מחיידקי הסטפילוקוקי שבאויר .

שמן האקליפטוס שמשתמשים  בו בדרך  זו הרבה יותר  יעיל  מהאוקליפטול מרכיבו העיקרי המשמש בתעשיית התרופות  דבר המעיד שוב על  כך  שהשמנים  האתריים במצבם  הטבעי יעילים יותר ממרכיב יחיד שהכימאים  מבודדים ממנו.

דומה שיעילותו של שמן האקליפטוס בהקשר זה נובעת מפעולת הארומנדנרן והפלנדרנס כאשר אלה באים במגע עם האויר.

תגובתם הכימית יוצרת אוזון שהבקטריה אינה יכולה להתקיים בו.

בתקופות של מגפות והתפשטות מחלות מדבקות ממלא האקליפטוס מספר  תפקידים  בעת ובעונה  אחת .

שמן האקליפטוס הוא מחטא רב עוצמה,  ולכן אני ממליץ לשטוף איתו את החדרים (2 טיפות שמן אקליפטוס ,2 טיפות שמן לבנדר ,2 טיפות שמן ברגמות  לזה הוסיפו 10 ליטר מים )ובכך לדחות חרקים,להרחקת יתושים ולחיטוי מצוין  של החדר והאויר.

שמן  אקליפטוס מעורבב יחד עם קמומיל ולבנדר באמבטיות ותרסיסים יעיל מאוד נגד אבעבועות רוח תמיסה זו תוריד לאט את החום ותקטין  את הגירוי והגרד ותקל מאוד על החולה במחלת אבעבועות רוח ותאיץ את החלמתו.

דלקות בדרכי השתן מגיבות מצוין לאקליפטוס והשפעתו  המשתנת מכפילה את יעילותו .

האקליפטוס מועיל נגד זיהומים  ודלקות וביחד עם  שמן הברגמות ניתן לטפל בעזרתו בפצעי הצטננות והרפס  בנרתיק שנגרם  על ידי חיידק הרפס סימפלקט וכן  באבעבועות כתוצאה מהשלבקת חוגרת הנגרם מאותו חיידק הגורם  לאבעבועות רוח –הרפס זוסטר .

הכאבים  החזקים  שגורמת מחלת השלבקת חוגרת נובעים  מדלקות עצבים  ומאחר שהאקליפטוס יעיל לשיכוך  כאבים  מקומיים הוא מקל עליהם .

הכאבים  עלולים  להימשך שבועות ולפעמים  חודשים לאחר היעלמותן  של האבעבועות אני מטפל בבעיה באמצעות קרם  עם  תערובות שמנים אתריים  שהדומיננטי בינהן הוא שמן האקליפטוס להקלה על אי הנוחות.

אני משתמש בשמן אקליפטוס בזמן עיסוי להקלה על כאבי שרירים ,כאבים ראומטים הנובעים מדלקת פרקים ודלקת ליפית.

מאחר שמגוון רחב של שמנים מתאימים למטרה זו אני משתמש בשמן האקליפטוס רק לטיפול באנשים שריחו החריף אינו מפריע להם ומוצא חן בעיניהם(ריח השמנים  האתרים  יזכירו לכל אדם סיטואציה טובה יותר או פחות ולכן אני מטפל באותו מטופל/ת רק עם  שמנים שריחם יהיה להם נעים)

הזכרתי את העובדה שריח האקליפטוס מרחיק יתושים .

חרקים בכלל יעזבו אותכם לנפשכם אם תוסיפו כמות קטנה משמן אקליפטוס ברגמות ולבנדר.

אני משתמש ממנו כתרסיס קיץ הן כדי לפזר בבית ריח רענן והן כדי להרחיק את החרקים וזהו שמן נוסף שהשתמשתי בו כדיאודורנט ומרחיק פרעושים מכלבים.

המלצה: אם תידבק לעורכם זפת על החוף תוכלו להסירה בקלות בעזרת שמן אקליפטוס.

 

 

אזהרות  :

על מטופלי הומאופתיה חל איסור  להשתמש בשמן אקליפטוס בזמן הטיפול ההומאופאטי ,בגלל  ריח המנטול .

לחולי סכרת,אפילפסיה לחץ דם ולב אסור בתכלית האיסור שימוש בשמן האקליפטוס .

הטיפול בילדים בשמן אקליפטוס מכל סוג שהוא אמבטיות,מבער או עיסוי לא  יעשה בטיפולי ערב עקב השפעתו המעוררת .

 

אין  לראות במאמר זה הוראות לביצוע או תחליף  ליעוץ ארומתרפיסטי,יש להתייעץ  עם כותב המאמר או ארומתרפיסט  בכיר לפני השימוש

ניר חוכיימה

ארומתרפיסט בכיר

מומחה לשמנים אתריים  וצמחי מרפא

מחשבוני תזונה

פרסומת

צמחי מרפא יעילים ביותר לטיפול בתופעות שונות המתבטאות בתכיפות ודחיפות מתן שתן. חברת פריסו היא יצרנית כמוסות מצמחי מרפא המשמשים לטיפול בבעיות שונות בדרכי השתן מזה מאות שנים.

למידע נוסף

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

האם לתזונה ישנה על עיכוב הזדקנות?, שלום כאן קובי עזרא המומחה שלכם לרפואה נטורופטית ובריאות טבעית. כידוע ההזדקנות היא גורם הסיכון העיקרי למחלות כרוניות

הודעה חשובה: הכתוב בחוברת זו איננו בגדר מרשם רפואי לטיפול במחלות, אלא ידע שפורסם בכתבי עת מדעיים שמופיעים בעולם. מן הראוי שהנזקק לטיפול יפנה

  הודעה חשובה: הכתוב בחוברת זו איננו בגדר מרשם רפואי לטיפול במחלות, אלא ידע שפורסם בכתבי עת מדעיים שמופיעים בעולם. מן הראוי שהנזקק לטיפול