דיאטה עשירה בנוגדי חמצון יכולה להקטין את הסיכוי  במחלות לב וכלי דם

.

 

מחקר חדש מציע כי נשים, שצורכים מזון עשיר בנוגדי חמצון, גורמות משמעותית להקטנת הסיכוי לחלות במחלות לב, במיוחד אלו ללא היסטוריה משפחתית או רקע של אירועי לב קודמים. המחקר מצא כי נשים ללא רקע במחלות לב, שצרכו את המנה הגבוהה ביותר של נוגדי חמצון, ממזונות כמו פירות וירקות, תה ירוק, דגנים מלאים ושוקולד, הקטינו את הסיכוי למחלות לב ב 17% מאלו שצרכו את המנה הקטנה ביותר של נוגדי חמצון .

מהם נוגדי חמצון?

נוגדי חמצון, אנטי אוקסידנטים antioxidant , הם חומרים כימיים שמקטינים את הנזקים ואת תגובת השרשרת הכימית, שגורמת להם בתאי הגוף. החומרים שגורמים לנזקים נקראים רדיקלים חופשיים . מולקולות בלתי יציבות שיציבותן הופרה, כי רדיקל חופשי אחר "גנב" להם את האלקטרון והפך אותו לרדיקל חופשי בעצמו.

בשנים האחרונות חוקרים ממקדים את נזקי הרדיקלים החופשיים בשורה ארוכה של מחלות, ובכללם, הזדקנות הגוף והאצת הזדקנות העור. אנשים שזקוקים במיוחד לשפע של נוגדי חמצון:
• מעשנים
• ספורטאים
• נוטלים תרופות באופן קבוע
• חולים במחלות כרונית ואלה שנמצאים בקבוצת סיכון .

על פי מחקר, שפורסם ב1 לדצמבר ב jounal of the American heart association שנבדקו בו 31,035 נשים ללא מחלות לב בעברן ו 5,680 נשים עם היסטוריה של מחלות לב, הותאמה להן תזונה עשירה בנוגדי חמצון, בעיקר מפירות וירקות, שהמרכיבים המרכזיים בהם מונעים מחלות לב.

מחקר זה תואם את מחקרים הקודמים, שכשלו בהוכחת יכולת התוספים התזונתיים, כמצמצמים את הסיכוי למחלות לב. הסיבה לכך יכולה להיות כי הם בדקו את יעילותו של נוגד חמצון בודד ובמינון גבוה, בעוד שמחקר זה בדק את צריכת שילוב של כל נוגדי החמצון ועוד אלפי מרכיבים בכמויות שנמצאות בתזונת האדם .

עקה חמצונית(סטרסס חמצוני) היא בסיס המחלות, כאשר הגוף לא יכול לנטרל ולתקן פגיעה בתאים, עקב נזקי הרדיקלים החופשיים, והתוצאה היא דלקת ופגיעה במערכת הלב וכלי הדם.

רשת נוגדי החמצון .

אם כן, מהם נוגדי החמצון המומלצים? ההמלצות האחרונות: נוגדי החמצון יילקחו כרשת של נוגדי חמצון, נוגד חמצון בודד אינו מספק הגנה מספיקה, מפני שהרדיקלים החופשיים הופכים אותו לסוג של רדיקלים חופשיים, ידידותיים יותר, אך בכוחו להזיק לתאי הגוף, ולכן הוא זקוק למגוון נוגדי חמצון להגנה מקיפה.

ויטמין C – שומר על הפאזה המיימית של הגוף.
ויטמין E – שומר על המרכיבים השומניים בגוף מפני החמצון.
בכוחה של החומצה אלפא ליפואית להגן גם על הפאזה המיימית, גם על הפאזה השומנית, כמו גם Q10, פלבונואידים קרטנואידים ועוד….

זהו מחקר הגדול והמשמעותי מסוגו ומאשר את מה שחשבנו, כוח התזונה רב יותר מכוח התוספים ונוגדי החמצון מהמזון, פירות וירקות, מקטינים את הסיכוי לחלות במחלות לב, המחקר מדגיש שתזונה בריאה עשירה בנוגדי חמצון מהטבע . נוסף לכך , באופן כללי, אנשים שנוטים לאכול בריא יותר נוטים גם לסגנון בריא.

מחשבוני תזונה

פרסומת

צמחי מרפא יעילים ביותר לטיפול בתופעות שונות המתבטאות בתכיפות ודחיפות מתן שתן. חברת פריסו היא יצרנית כמוסות מצמחי מרפא המשמשים לטיפול בבעיות שונות בדרכי השתן מזה מאות שנים.

למידע נוסף

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

האם לתזונה ישנה על עיכוב הזדקנות?, שלום כאן קובי עזרא המומחה שלכם לרפואה נטורופטית ובריאות טבעית. כידוע ההזדקנות היא גורם הסיכון העיקרי למחלות כרוניות

הודעה חשובה: הכתוב בחוברת זו איננו בגדר מרשם רפואי לטיפול במחלות, אלא ידע שפורסם בכתבי עת מדעיים שמופיעים בעולם. מן הראוי שהנזקק לטיפול יפנה

  הודעה חשובה: הכתוב בחוברת זו איננו בגדר מרשם רפואי לטיפול במחלות, אלא ידע שפורסם בכתבי עת מדעיים שמופיעים בעולם. מן הראוי שהנזקק לטיפול