האם צום קצר מסייע לבריאות? קובי עזרא

האם צום קצר במהלך היום יכול לשמור על בריאות אופטימלית?, האם הצום יכול לאזן את מערכות הגוף?, לווסת את רמות הסוכר והאינסולין בדם?, זאת ועוד עם קובי עזרא מומחה לרפואה נטורופטית.

האם צום לסירוגין מסייע לבריאות? קובי עזרא
האם צום לסירוגין מסייע לבריאות? עם קובי עזרא.

אז נשאלת השאלה:  האם צום לסירוגין מסייע לבריאות? קובי עזרא טוען שכן וכך גם מחקרים רבים נוספים תומכים בדבר.

השפעות הצום לסירוגין על הרכב הגוף וסמני בריאות קליניים באדם

צום לסירוגין הוא מונח רחב המקיף מגוון תוכניות המתזמנות את אירועי האכילה ע"י שימוש בצומות לטווח הקצר על מנת לשפר את הרכב הגוף ואת הבריאות הכללית.

סקירה זו בוחנת מחקרים שנערכו בתוכניות צום לסירוגין כדי לקבוע האם הם יעילים לשיפור הרכב הגוף וסמני הבריאות הקליניים הקשורים למחלות.

ניתן לקבץ פרוטוקולים של צום לסירוגין לצום של יום חלופי, צום שלם של יום ותזונה מוגבלת בזמן.

ניסויי צום צום חלופי של 3 עד 12 שבועות לאורך זמן נראים כיעילים להפחתת משקל הגוף (≈3% -7%), שומן בגוף (-53-5.5 ק"ג), הכולסטרול הכולל (≈10% -21%), וטריגליצרידים (≈14% -42%) באדם במשקל נורמלי, בעלי משקל עודף והשמנת יתר.

המחקר בנושא האכלה מוגבלת בזמן מוגבל, ולא ניתן להסיק מסקנות ברורות כרגע.

מחקרים עתידיים צריכים לבחון את ההשפעות לטווח הארוך של צום לסירוגין ואת ההשפעות הסינרגיסטיות הפוטנציאליות של שילוב צום לסירוגין עם פעילות גופנית.

ניסויים בצום שלם שנמשכו 12 עד 24 שבועות מפחיתים גם הם את משקל הגוף (≈3% -9%) ושומן בגוף ומשפרים לטובה את שומנים בדם (≈5% -20% הפחתה בכולסטרול הכולל והפחתה של ≈17% -50% בטריגליצרידים).

מחשבוני תזונה

פרסומת

צמחי מרפא יעילים ביותר לטיפול בתופעות שונות המתבטאות בתכיפות ודחיפות מתן שתן. חברת פריסו היא יצרנית כמוסות מצמחי מרפא המשמשים לטיפול בבעיות שונות בדרכי השתן מזה מאות שנים.

למידע נוסף

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

האם לתזונה ישנה על עיכוב הזדקנות?, שלום כאן קובי עזרא המומחה שלכם לרפואה נטורופטית ובריאות טבעית. כידוע ההזדקנות היא גורם הסיכון העיקרי למחלות כרוניות

הודעה חשובה: הכתוב בחוברת זו איננו בגדר מרשם רפואי לטיפול במחלות, אלא ידע שפורסם בכתבי עת מדעיים שמופיעים בעולם. מן הראוי שהנזקק לטיפול יפנה

  הודעה חשובה: הכתוב בחוברת זו איננו בגדר מרשם רפואי לטיפול במחלות, אלא ידע שפורסם בכתבי עת מדעיים שמופיעים בעולם. מן הראוי שהנזקק לטיפול