חסימות

חסימות

הגורמים העיקריים לחסימות בגופינו ובנפשנו הם סטרס, תזונה לקויה, חוסר תנועה, בעיות יציבה ותורשה.

החסימות נובעות מהפן הפיסי, הרגשי, הנפשי והרוחני.

חסימה זוהי למעשה הפרעה בזרימת האנרגיה אשר מגיעה ממקור פיסי, רגשי, נפשי או רוחני. ותבוא לידי ביטוי בכפות הרגליים ע"י:

רגישות יתר, שינוי צורה, צבע, טמפ', לחות, מרקם ועוד…

חסימה ראשונה – קריסטל . מוצאים אותו ע"י מישוש בלבד (ולא ע"י ראייה). חשים אותו מתחת לעור כדוגמת גבישי סוכר או אפונים קטנים.

הקריסטל הינו תוצר של פסולת כתוצאה מהצטברות רעלים וחילוף חומרים לקוי.

מכוח הכבידה (הגרביטאציה) שוקעים לאורך המרידיאן אל נקודת הרפלקס שממנה הם נוצרו בידי חומצות שתן, סידן, כולסטרול ועוד…

ניתן ע"י הרפלקסולוגיה למוסס את הקריסטלים ולעורר את מע' הפינוי על ידי כך.

כף רגל "נורמאלית" – תיראה בצבע וורוד, אזור הקשת יחסית בהיר יותר בין קו הסרעפת לקו האגן.

 

הצבע הצהוב יעיד על ניקוטין, כבד, כיס מרה וכעסים  בעיקר על ההורים (כדוגמת המשפט: "צהובים זה לזה") אנשים טעונים מאד בעלי כעסים מודחקים שלא באים לידי ביטוי בזמן ובמקום הנכון.

הצהוב החיוור יעיד על חוסר דם, אנמיה, עייפות נפשית ופיסית כאחד. לעיתים יצביע גם על בעיה הורמונאלית כלשהי.

צבע אדום –  עודף באנרגיה, לחץ דם גבוה, אופי טמפרמנטי, אימפולסיביות, ייתכנו גם בעיות לב,  לבלב (סוכרת עם היפו או היפר גלוקמיה) מע' סימפאטטית בפעולה. עודף פעילות של בלוטת התריס, היפר אקטיביות וחוסר שקט תמידי.

צבע כחלחל סגלגל– חוסר זרימת דם טובה, חוסר חמצן. בעיות לב ריאה, טרשת עורקים, סתימה של קוטר כלי הדם. תחושת חנק, בעיות קשות של אנמיה, עייפות ועצב דכדוך.

צבע לבן– ל.ד. נמוך, אנמיה, פעילות הורמונאלית איטית, מצבי היפו תירואיד (בלוטת התריס בתת פעילות).

הצבעים יכולים להשתנות  בכפות הרגליים, אפילו תוך כדי הטיפול עצמו. טראומה יוצרת הלבנה הן בשיער שהופך לשיבה והן בחיוורון. מצבי פחד, בעיות קיומיות (דאגה מתמדת לפרנסה, למגורים, למזון וכו'…).

טמפ' – כף רגל חמה מאד, תעיד על אגירת נוזלים, רגשות חזקים שלא נותנים מנוח ומשמשים כסיר לחץ מלא אדים.

כף רגל קרה לעומת זאת תעיד על אנשים עם בעיות בזרימת הדם ועם זרימת החיים בכלל. אנשים לוגיים מאד אשר יעדיפו להתרחק ממקור החום והרגש ולנתק עצמם מהמרוץ של החיים.

לחות –  רגל מזיעה תעיד על : התרגשות, חרדות, פחדים, מתח גבוה. בלוטת התריס בעודף (היפר תירואיד) חוסר מנוח.

לעומתה הרגל היבשה כקלף מיובש, עם עור סדוק ושבור תעיד על חולשה, בעיה במשק הנוזלים בגוף. מאחר והמים מהווים את הרגשות מן ההיבט הסימבולי ניתן להסיק מכך כי לאנשים אלו ישנה בעיה בלבטא את הרגשות. ההפנמה של הרגשות היא כ"כ עמוקה עד כי הם  "מתייבשים" מרב זה שמתביישים. בעיות  זרימה עם החיים בכלל וסירקולציה בפרט יראו על  פי רב באזור הייצוג  של הכליה.

מחשבוני תזונה

פרסומת

צמחי מרפא יעילים ביותר לטיפול בתופעות שונות המתבטאות בתכיפות ודחיפות מתן שתן. חברת פריסו היא יצרנית כמוסות מצמחי מרפא המשמשים לטיפול בבעיות שונות בדרכי השתן מזה מאות שנים.

למידע נוסף

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

האם לתזונה ישנה על עיכוב הזדקנות?, שלום כאן קובי עזרא המומחה שלכם לרפואה נטורופטית ובריאות טבעית. כידוע ההזדקנות היא גורם הסיכון העיקרי למחלות כרוניות

הודעה חשובה: הכתוב בחוברת זו איננו בגדר מרשם רפואי לטיפול במחלות, אלא ידע שפורסם בכתבי עת מדעיים שמופיעים בעולם. מן הראוי שהנזקק לטיפול יפנה

  הודעה חשובה: הכתוב בחוברת זו איננו בגדר מרשם רפואי לטיפול במחלות, אלא ידע שפורסם בכתבי עת מדעיים שמופיעים בעולם. מן הראוי שהנזקק לטיפול