טיפול בלייזר קר מאפשר הפחתה של טיפול תרופתי ושמירה של שדה ראיה בחולי גלאוקומ

 

בשורה לחולי גלאוקומה (לחץ תוך עיני): טיפול חדשני בלייזר קר מאפשר הפחתה בשימוש בתרופות ושיפור מיידי במצב הרפואי של החולה. מדובר בטיפול פשוט ולא חודרני. הטיפול המקובל בגלאוקומה הוא טיפות להורדת הלחץ, אולם טיפול תרופתי ממושך כרוך בתופעות לוואי העלולות לפגוע ביעילותו.

תופעות הלוואי השכיחות הקשורות לטיפול להורדת [לחץ תוך עיני]] הן: ישנוניות, אדמומיות,צריבה בעניים ,שינוי בצבע הקשתית,עייפות. במקרים קשים יותר יש צורך בהתערבות כירורגית. הדרך למניעת אובדן ראייה כתוצאה מגלאוקומה היא גילוי מוקדם של המחלה והורדת הלחץ התוך עיני.

לדברי ד"ר אודרי קפלן-מסאס מנהלת שירות הגלאוקומה בביה"ח אסף הרופא: "הטיפול בלייזר סלקטיבי יצר מהפכה בטיפול בגלאוקומה. מדובר בטכניקת לייזר לא חודרנית שאינו כרוך בתופעות לוואי, כאבים ואינו מצריך אשפוז. הטיפול סלקטיבי ופועל על תאים העשירים במלנין בלבד, הטיפול אינו גורם לצלקת ולנזק ברקמות המקיפות את הנגע וניתן לחזור על הטיפול במידת הצורך מבלי לגרום נזק או סיבוכים נוספים".

גלאוקומה היא מחלה המתאפיינת בלחץ תוך עיני מוגבר. הלחץ הגבוה עלול לגרום במשך הזמן לפגיעה בלתי הפיכה בעצב הראיה, צמצום שדה הראיה ובמקרים קשים אף לעיוורון. בדרך כלל נגרמת הגלאוקומה מלחץ תוך עיני מוגבר שמזיק לעצב הראיה. בעין הביאה קיים איזון בין כמות הנוזל המתנקזת החוצה. ייצור הנוזל וניקוזו קובעים את הלחץ התוך עיני. חסימה או האטה במערכת הניקוז תגרום להצטברות נוזל בתוך העין ועלייה בלחץ התוך עיני.

ד"ר אודרי קפלן-מסאס מוסיפה: "טיפול לייזר סלקטיבי לגלאוקומה הנו כלי בעל ערך בטיפול במחלת הגלאוקומה, במיוחד במקרים בהם קיים קושי בהיענות ו או סבילות לטיפול התרופתי היומיומי, וכן במקרים בהם הלחץ התוך עיני אינו יורד במידה מספקת המאפשרת שמירה על שדה ראיה. טיפול הלייזר החדשני מתאפיין בבטיחות מרבית, זאת כתוצאה ממנגנון הפעולה הסלקטיבי של קרני הלייזר על הרקמה האחראית על ניקוז הנוזל מזווית העין".

ד"ר אודרי קפלן -מאסס-רופאת עיניים

 

 

 

מחשבוני תזונה

פרסומת

צמחי מרפא יעילים ביותר לטיפול בתופעות שונות המתבטאות בתכיפות ודחיפות מתן שתן. חברת פריסו היא יצרנית כמוסות מצמחי מרפא המשמשים לטיפול בבעיות שונות בדרכי השתן מזה מאות שנים.

למידע נוסף

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

דלקת חניכיים תהליך דלקתי באזור החניכיים מתקיים בשני שלבים עוקבים : א. דלקת החניכיים – דלקת פני השטח של החניכיים. טיפול לקוי בדלקת החניכיים

מולוסקום קונטגיוזום היא מחלת עור נגיפית מדבקת שמתאפיינת ביבלות קטנות בצבע העור ובמרכזן שקע מזערי בצורה קעורה. המחלה יכולה להופיע באזורים שונים בגוף, ואיננה

זיהום בנגיפי פפילומה (HPV) באיברי המין הוא נושא ידוע ומוכר לרבים מזה זמן. עם זאת, פחות ידוע על זיהום בנגיפי פפילומה בפי הטבעת בגברים