מהם עיגולים שחורים מתחת לעיניים?

בהגדרה עיגולים שחורים אנו מתכוונים לצבע כהה בעפעף התחתון ומתחתיו היוצר מעין עיגול כהה סביב העין.

תופעה זו של עיגולים שחורים מתחת לעיניים נותנת בד"כ מראה מבוגר, עייף ועצוב – ולכן אנשים רבים מחפשים פתרון לבעיה אסתטית זו.

הסיבות לתופעה – עיגולים שחורים מתחת לעיניים:

א.פיגמנטציה עודפת.
הסיבות לפיגמנטציה עודפת באזור העפעף הן:
• פיגמנטציה בעקבות דלקת (למשל תגובה אלרגית)
• פיגמנטציה בשל נגעים עוריים פיגמנטרים.
• סיבות סביבתיות כגון חשיפה לשמש, תרופות.
עיגולים שחורים מתחת לעין מוחמרים לעיתים קרובות עם הגיל בעקבות צניחת עפעף או קמטים הנוצרים בעפעף התחתון.

ב. השתקפות השריר וכלי הדם שבתוכו.
העור באזור העפעפיים דק במיוחד. בנוסף לכך, כמעט ולא קיימת שכבת שומן תת עורית. כתוצאה מסיבות אלו ניתן לראות מבעד לעור את השריר הכהה ורשת כלי הדם העדינים – המוסיפים גם הם להופעת עיגולים שחורים מתחת לעיניים.

ג. סיבה אנטומית.
עם הגיל נוצר לעיתים קפל ברקמות הנמשך בין העפעף התחתון ובין האף. קפל זה נקרא Tear Trough נוכחות קפל זה יוצרת צל היוצר כהות בעפעף.
בנוסף, קמטים בעפעף, ספיגת שומן תת עורי במהלך השנים וקרינת השמש יוצרים קפלי עור התורמים רבות, גם הם להיווצרות עיגולים שחורים מתחת לעיניים.

סיכום
להופעת עיגולים שחורים מתחת לעיניים מספר סיבות. בפגישת הייעוץ במרפאה יוכל הרופא לאבחן את הסיבה להופעת עיגולים שחורים מתחת לעיניים וכן להמליץ על מספר אפשרויות לטיפול בתופעה. בשבוע הבא כתבת המשך ובה כל המידע על אפשרויות הטיפול להעלמת עיגולים שחורים מתחת לעיניים.

מחשבוני תזונה

פרסומת

צמחי מרפא יעילים ביותר לטיפול בתופעות שונות המתבטאות בתכיפות ודחיפות מתן שתן. חברת פריסו היא יצרנית כמוסות מצמחי מרפא המשמשים לטיפול בבעיות שונות בדרכי השתן מזה מאות שנים.

למידע נוסף

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

אובדן השיניים יכול להתרחש בכל גיל – תהליך זה יכול להתרחש הן בילדות והן בזקנה, ולכך יש שתי סיבות עיקריות : 1.מחלת השיניים (עששת)

שלום כאן קובי עזרא מומחה לרפואה נטורופטית, היום אספר לכם על ויטמין C לסוגיו השונים, עם הקשרים על איזה ויטמין C מומלץ למחלת האוסטאופורוזיס,

  ירון קוניגסברג אוסטאופת MSc M.Ost DO ykonigsberg@gmail.com  https://osteopathyinisrael.com   טל' . 0502270480' אוסטאופתיה היא שיטת טיפול ייחודית המתמקדת באבחון, טיפול, מניעה ושיקום של