מהם עיגולים שחורים מתחת לעיניים?

בהגדרה עיגולים שחורים אנו מתכוונים לצבע כהה בעפעף התחתון ומתחתיו היוצר מעין עיגול כהה סביב העין.

תופעה זו של עיגולים שחורים מתחת לעיניים נותנת בד"כ מראה מבוגר, עייף ועצוב – ולכן אנשים רבים מחפשים פתרון לבעיה אסתטית זו.

הסיבות לתופעה – עיגולים שחורים מתחת לעיניים:

א.פיגמנטציה עודפת.
הסיבות לפיגמנטציה עודפת באזור העפעף הן:
• פיגמנטציה בעקבות דלקת (למשל תגובה אלרגית)
• פיגמנטציה בשל נגעים עוריים פיגמנטרים.
• סיבות סביבתיות כגון חשיפה לשמש, תרופות.
עיגולים שחורים מתחת לעין מוחמרים לעיתים קרובות עם הגיל בעקבות צניחת עפעף או קמטים הנוצרים בעפעף התחתון.

ב. השתקפות השריר וכלי הדם שבתוכו.
העור באזור העפעפיים דק במיוחד. בנוסף לכך, כמעט ולא קיימת שכבת שומן תת עורית. כתוצאה מסיבות אלו ניתן לראות מבעד לעור את השריר הכהה ורשת כלי הדם העדינים – המוסיפים גם הם להופעת עיגולים שחורים מתחת לעיניים.

ג. סיבה אנטומית.
עם הגיל נוצר לעיתים קפל ברקמות הנמשך בין העפעף התחתון ובין האף. קפל זה נקרא Tear Trough נוכחות קפל זה יוצרת צל היוצר כהות בעפעף.
בנוסף, קמטים בעפעף, ספיגת שומן תת עורי במהלך השנים וקרינת השמש יוצרים קפלי עור התורמים רבות, גם הם להיווצרות עיגולים שחורים מתחת לעיניים.

סיכום
להופעת עיגולים שחורים מתחת לעיניים מספר סיבות. בפגישת הייעוץ במרפאה יוכל הרופא לאבחן את הסיבה להופעת עיגולים שחורים מתחת לעיניים וכן להמליץ על מספר אפשרויות לטיפול בתופעה. בשבוע הבא כתבת המשך ובה כל המידע על אפשרויות הטיפול להעלמת עיגולים שחורים מתחת לעיניים.

מחשבוני תזונה

פרסומת

צמחי מרפא יעילים ביותר לטיפול בתופעות שונות המתבטאות בתכיפות ודחיפות מתן שתן. חברת פריסו היא יצרנית כמוסות מצמחי מרפא המשמשים לטיפול בבעיות שונות בדרכי השתן מזה מאות שנים.

למידע נוסף

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

דלקת חניכיים תהליך דלקתי באזור החניכיים מתקיים בשני שלבים עוקבים : א. דלקת החניכיים – דלקת פני השטח של החניכיים. טיפול לקוי בדלקת החניכיים

מולוסקום קונטגיוזום היא מחלת עור נגיפית מדבקת שמתאפיינת ביבלות קטנות בצבע העור ובמרכזן שקע מזערי בצורה קעורה. המחלה יכולה להופיע באזורים שונים בגוף, ואיננה

זיהום בנגיפי פפילומה (HPV) באיברי המין הוא נושא ידוע ומוכר לרבים מזה זמן. עם זאת, פחות ידוע על זיהום בנגיפי פפילומה בפי הטבעת בגברים