מחלת השפעת

כולנו מכירים את מחלות החורף צינון,שיעול,נזלת,במקרים החריפים יותר שפעת .

לפניכם מדריך מקיף למחלת שפעת מהי שפעת? מה ניתן לעשות עם התסמינים הראשונים? כיצד יש להתנהג בכדי למנוע את מחלת השפעת? כיצד לחזק את מערכת החיסון? משבר החלמה כמה זמן רצוי כדי להחלים ממחלת השפעת? ואיך זה שאני נדבק בשפעת ואילו קרוביי לא?כיצד משפיעים שמנים אתריים בזמן שפעת על הגוף? .

ניר חוכיימה מעסה בכיר מומחה לצמחי מרפא במאמר מקיף על מחלת שפעת
לעיתים מכנים הצטננות קשה ודלקות ויראליות שונות שפעת ויהיו כאלה שיטענו שזוהי טעות כי שפעת חמורה בהרבה,המופיעה כמגפה, בדרך כלל במרווחים של עשר שנים
ואולם אני אשמש בהגדרה הראשונה,משום שדלקות מהסוג הזה נפוצות כל כך ושמנים אתריים יכולים לסייע כאן מאוד.

למעשה ברור וידוע כי אנשים שמשתמשים באופן סדיר בשמנים אתריים, אם עיסוי,אם בהרחה או אם בטיפול באמבטיות מחלימים מהר יותר מאנשים שגופם אינו מכיר שמנים אתריים.

תסמיני שפעת
ברצוני להבהיר שאין הכוונה לדכא את תסמיני המחלה בלבד.להבנת הדבר,כדאי להסביר כיצד הדלקת פועלת.
בזמן שעובר מאז חדירת החיידק לגוף ועד שהאדם מתחיל להרגיש חולה ,החיידק מתרבה במהירות (החיידקים מסוגלים להתרבות רק בגוף אליו הם פולשים) האדם אינו חש דבר עד שמספר החיידקים מגיע לרמה מסוימת.
אם מערכת החיסון פועלת ביעילות,החיידק עשוי להיות מנוטרל לפני שיצליח להתרבות במידה כזו שתגרום להופעת המחלה.

אדם כזה מסוגל להתנגד לדלקת,דבר שמסביר מדוע אנשים מסוימים "נדבקים" בשפעת בתקופת מגפה ואחרים לא.

תסמיני המחלה
עם הופעת תסמיני המחלה הראשונים,פועלים כל מנגנוני ההגנה של הגוף במלוא הקיטור ושמן אתרי קוטל חיידקים יסייע במאמץ הזה.
דלקות משניות הן הסכנה העיקרית בשפעת שימוש באנטיביוטיקה הקטין באורח דרמתי את מקרי המוות בשפעת אם כי ילדים קטנים וקשישים נמצאים עדיין בסיכון,ודלקת חמורה היא אחד המצבים שבהם מן הראוי להשתמש באנטיביוטיקה.

טיפול בשפעת
הדבר הראשון שיש לזכור הוא שיעילות הטיפול גדלה ככל שמתחילים מוקדם יותר. אמבטיה חמה עם כמה טיפות שמן אתרי קוטל חיידקים תגרום בדרך כלל להזעה מוגברת שבעקבותיה תבוא שינה עמוקה. אציין ואומר שחשוב מאוד שעל אדם החולה להיכנס למיטה אחרי האמבטיה .תכופות יהא בכך די כדי למנוע התקף שפעת רציני, אם כי רצוי להמשיך ולעשות אמבטיות ביומיים שלושה הבאים.

שמנים אתריים היעילים לטיפול בשפעת
לשמנים האתריים יכולות אדירות אשר יפתיעו גם אותכם בהחלמה משפעת. השמנים היעילים ביותר הם: רבנסרה, עץ התה, לבנדר אם הם אינם מצויים בהישג ידיכם נסו קוקטיל של 3 טיפות לבנדר,3 טיפות אקליפטוס.
אך אני אישית מעדיף את רברנסה ועץ התה בשילוב לבנדר.

כיצד פועלים שמנים אתריים בזמן שפעת
שמני אקליפטוס,לבנדר,רבנסרה,עץ התה,פועלים בשתי דרכים:
הם תוקפים את החיידקים עצמם ובאותה עת ממריצים את המערכת החיסונית .הדבר עשוי להספיק למניעת המשך התרבותו של החיידק בגוף ושיכוך המחלה.
אם טיפול זה לא ימנע את התפתחות השפעת אמבטיות עם שמנים אתריים על ידי שאיפת אדים, או לבצע אותה במקרים שבהם לא ניתן לעשות אמבטיות. השתמשו בשמנים שהצעתי בכדי להוסיף לאמבטיה.

אם טיפול זה לא ימנע את התפתחות השפעת, כמעט בטוח שהוא יקצר את משך הזמן ויגרום לכך שהיא תהיה קלה יותר. אדם שהרגשתו השתפרה יכול לעשות אמבטיה עם שמנים אתריים מדי יום ולשאוף אדים שלוש פעמים ביום. הדבר יסייע במניעת התפתחות דלקות משניות.

הבערת שמנים אתריים או הפצתם בחדר החולה באמצעות מבער יסייעו גם כן. גם כאן השמנים המתאימים ביותר, לבנדר, רבנסרה, עץ התה, וכאן אני ממליץ להוסיף ברגמוט וציפורן(ציפורן הוא שמן הנלחם בדלקות והשתמשו בו במשך מאות שנים אולם יש לזכור שהוא מגרה את העור ואין להוסיפו למי אמבט השימוש בו מעולה להפצת שמנים במבער).

משבר החלמה
ההחלמה משפעת הנה תכופות איטית והאדם החולה עשוי לחוש חלש יותר וחסר חיות.

שמן ברגמוט עשוי להועיל מאוד בשלב זה,אם אפשר עיסוי ואם לא אז באמבטיה.שמן רוזמרין מחזק וממריץ ויסייעו לאדם לחזור לאיתנו אפשר גם ליטול פלורידקס או גיננסנג לחיזוק.
ניר חוכיימה,מטפל הוליסטי רב תחומי
www.artist-massage.co.il

מחשבוני תזונה

פרסומת

צמחי מרפא יעילים ביותר לטיפול בתופעות שונות המתבטאות בתכיפות ודחיפות מתן שתן. חברת פריסו היא יצרנית כמוסות מצמחי מרפא המשמשים לטיפול בבעיות שונות בדרכי השתן מזה מאות שנים.

למידע נוסף

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

האם לתזונה ישנה על עיכוב הזדקנות?, שלום כאן קובי עזרא המומחה שלכם לרפואה נטורופטית ובריאות טבעית. כידוע ההזדקנות היא גורם הסיכון העיקרי למחלות כרוניות

הודעה חשובה: הכתוב בחוברת זו איננו בגדר מרשם רפואי לטיפול במחלות, אלא ידע שפורסם בכתבי עת מדעיים שמופיעים בעולם. מן הראוי שהנזקק לטיפול יפנה

  הודעה חשובה: הכתוב בחוברת זו איננו בגדר מרשם רפואי לטיפול במחלות, אלא ידע שפורסם בכתבי עת מדעיים שמופיעים בעולם. מן הראוי שהנזקק לטיפול