מחלת התשישות הכרונית- CFS – Chronic Fatigue Syndrome ופיברומיאלגיה

התסמינים של מחלת התשישות הכרונית ופיברומיאלגיה פשוטים ומוכרים ואין לי עניין לחזור עליהם כאן.

אולם אני כן רוצה לדבר על גישת ריפוי ישנה-חדשה של מחלות פנימיות שיש לה את היכולת המרשימה ביותר לרפא גם חולי CFS . גישה זו קרויה גישת "ההיגיינה הטבעית".

אחרי שנים של לימודי רפואה קונבנציונאלית ולימודי רפואה אלטרנטיבית הבנתי שבעצם מדובר על שיטות של החנקת סימפטומים ולא בריפוי אמיתי. המשכתי לחפש ריפוי אמיתי. לאחר אשפוזי האחרון בבית חולים הדסה התגלגל לידי מאמר מארה"ב שנושאו היגיינה טבעית". מהר מאוד הבנתי שהגעתי לאמת. התעמקתי בלימוד הגישה והתחלתי לטפל בחולים באמצעות הוראת ההיגיינה הטבעית לחולים בכל סוגי המחלות. מזה 12 שנים שאני פועל על פי שיטה אותה פיתחתי ומטפל בחולים במחלות פנימיות בהצלחה מרשימה ביותר (הסבר על השיטה בקובץ "פעילויות המרכז..").

במהלך שנים אלה עברו דרכי מאות אנשים שהתלוננו על דרגות שונות של עייפות כרונית. חלקם גם אובחנו כחולי CFS. לא היה חולה אחד אפילו שמצבו לא השתפר בצורה מרשימה ביותר עד להחלמה גמורה, אם התמיד ללכת על פי העקרונות שלמד. תופעה דומה של שיפור חלה גם בחולים בכל מגוון המחלות שבגינן הגיעו אלי המטופלים. לרבים מהקוראים יראה הדבר מוזר. הכיצד רופא שכביכול איננו "מומחה" לטיפול במחלה ספציפית יכול לטפל בסוגים רבים כל כך של מחלות ובהצלחה רבה יותר מרופאים שמתמחים במחלה ברפואה הקונבנציונאלית ? למעשה התשובה הרבה יותר פשוטה מכפי שניתן לשער.

גישת "ההיגיינה הטבעית" Natural Hygiene)) מוכחת כגישה המדעית המבוססת ביותר לריפוי ממחלות ללא תרופות. גישה זו מתבססת על הידע המחקרי העצום בתחומי מדעי החיים המדויקים ועל הניסיון הטיפולי המצטבר של מאות רופאי הגישה בעולם ב– 200 השנים האחרונות.

לגישה עקרונות רבים, אבל מפאת קוצר המקום אציין בקצרה רק ארבעה מהם:

א. הגישה מוכיחה שמחלות הן תולדה של אי סיפוק צורכי הגוף הבסיסיים באופן האופטימלי ואי שמירה על חוקי הבריאות וההפעלה של הגוף החי. ההוכחה לכך היא שכאשר החולה חוזר לשמירה קפדנית על החוקים וצרכי הגוף מסופקים בצורה מיטבית האדם מחלים ממרבית המחלות הפנימיות שמוגדרות על ידי הרפואה "כחשוכות מרפא".

ב. ההיגיינה הטבעית מוכיחה שאוטוטוקסמיה-הרעלה עצמית, היא הגורם הראשוני והעיקרי למחלות.

העובדה היא שכאשר נוזלי הגוף מנוקים בדרגה גבוה האדם מבריא מכל מחלה שהיא, אם לא הגיע הגוף לנקודת אל-חזור.

ג. ההיגיינה הטבעית מוכיחה שריפוי ממחלה הוא אך ורק ריפוי טבעי, כלומר ריפוי עצמי. העובדה היא שהחלמה ממחלות מתרחשת באמצעות ההיגיינה הטבעית שמאפשרת לכוחות הריפוי של הגוף לבוא לידי ביטוי מקסימלי ללא עזרה של חומרים חיצוניים כמו צמחים, תרופות, שיקויים, טיפולים וכדומה.

ד. ההיגיינה הטבעית מוכיחה שאין מחלות בודדות יש גוף חולה, כלומר הטיפול חייב להיות בגוף ולא במחלה. רופאי ההיגיינה הטבעית אינם מתמקדים בטיפול "באיברים החולים", אלא משנים את הביוכימיה הכללית של הגוף מיסודה. את שאר עבודת הריפוי ושיקום הגוף עושה הגוף עצמו. בצורה זו ניתן לטפל בכל מחלה בלי להיות "מומחה" לטיפול התרופתי שניתן לכל איבר. ומה בנוגע לחולי CFS ?

שני עקרונות עומדים בבסיס הטיפול:

א. ניקוי עמוק ויסודי של נוזלי התאים, הלימפה והדם והפחתה משמעותית של מידת הטוקסמיה בגוף.

ב. הזנה טבעית על פי ההתאמות האנטומיות, פיזיולוגיות ביוכימיות של גוף האדם.

לגישת הטיפול עקרונות נוספים וחשובים לתהליך הריפוי, אבל לא אעמוד כאן על כולם. אולם ניתן להוסיף שגישת "ההיגיינה הטבעית" מדגישה שריפוי הגוף נעשה אך ורק באמצעות השימוש הנכון והמדויק בכל "מרכיבי החיים החיוניים" כמו: מזון טבעי (לא התזונה הרגילה המוצעת לחולי CFS ופיברומיאלגיה), מים, מנוחה, שינה, תנועה, שמש, ניקיון נוזלי הגוף, רגיעה נפשית, שימוש בחומרי ניקוי וחומרים אחרים ועוד.

מחלת CFS הינה לרוב בין המחלות שניתנות לריפוי מלא בטווח זמן של בין 5 חודשים לשנה וחצי, אם ינקטו כל הפעולות הדרושות לכך. ניסיוני האישי וניסיונם של רופאי ההיגיינה הטבעית בעולם מוכיחים זאת בבירור.

בברכה

ד"ר אשחר ערן N.D (נטורולוג) M.P.H – ריפוי טבעי ועצמי של מחלות פנימיות באמצעות גישת ההיגיינה הטבעית, מוסמך לבריאות הציבור ומדעי הרפואה (מהאוניברסיטה העברית, הפקולטה לרפואה, הדסה )

מחשבוני תזונה

פרסומת

צמחי מרפא יעילים ביותר לטיפול בתופעות שונות המתבטאות בתכיפות ודחיפות מתן שתן. חברת פריסו היא יצרנית כמוסות מצמחי מרפא המשמשים לטיפול בבעיות שונות בדרכי השתן מזה מאות שנים.

למידע נוסף

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

האם לתזונה ישנה על עיכוב הזדקנות?, שלום כאן קובי עזרא המומחה שלכם לרפואה נטורופטית ובריאות טבעית. כידוע ההזדקנות היא גורם הסיכון העיקרי למחלות כרוניות

הודעה חשובה: הכתוב בחוברת זו איננו בגדר מרשם רפואי לטיפול במחלות, אלא ידע שפורסם בכתבי עת מדעיים שמופיעים בעולם. מן הראוי שהנזקק לטיפול יפנה

  הודעה חשובה: הכתוב בחוברת זו איננו בגדר מרשם רפואי לטיפול במחלות, אלא ידע שפורסם בכתבי עת מדעיים שמופיעים בעולם. מן הראוי שהנזקק לטיפול