שיאצו

צרכנים רבים של עיסויים אינם מכירים את כל שיטות העיסויים השונים על מרכיביהם במאמר זה ארחיב בנושא עיסוי שיאצו וארחיב על הגישה היפנית.
שיאצו מתבצע עם ביגוד מלא ונוח מה שגורם למטופל/ת נוחות רבה בשאלת ביישנות בעיסוי וחשיפת הגוף אצל מטופלים רבים.
המטפל לוחץ בעזרת אצבעו או אגודלו על נקודות מסוימות שהאקופונקטוריסט מחדיר אליהם מחטים להשגת אפקט דומה.
בשיאצו נעשה שימוש גם בכל כף היד במרפקים ואפילו בכפות הרגליים לשם הרגעה או המרצה באופן שמאזן את זרימת האנרגיות הין והיאנג במרידיאנים.
שיאצו מסורתי מתבצע על גבי מזרונים המיוחדים לכך,גם אני מעדיף שיאצו על מזרן מאשר מיטת עיסוי דבר זה נותן גם למטפל וגם למטופל נוחות רבה ואפשרויות שלא קיימות על מיטת טיפולים.שיאצו נעשה בבגדים מלאים ולכן יש להגיע לטיפול שיאצו עם בגדים נוחים אשר מאפשרים להזיז את הגפיים בקלות,בעיקר בזמן מתיחות ורוטאציות.

שיאצו הוא טיפול רפואי שמטרתו להביא את הגוף לאיזון,אך הוא בהחלט טיפול מהנה, מרגיע ומפנק שמומלץ לעשותו מפעם לפעם ללא קשר למצב הבריאותי.
היין ויאנג-הם חלק מן הפילופוסיה הטאואיסטית העומדת בבסיס שיטת הדיקור המסורתית והשיאצו.
היין והיאנג מתארים אנרגיות או תכונות.שני סוגי אנרגיה מנוגדים ומשלימים הזורמים בכל הטבע.

בני האדם נתפסים כחלק מן השלם הזה.אנרגיות הין ויאנג זורמות בגוף ברשת של צינורות המכונים מרדיאנים כאשר אנרגיית היאנג זורמת מטה בחלקו האחורי של הגוף ואנרגיית הין זורמת כלפי מעלה בקדמת הגוף שתיהן מקיימות בינהן איזון מעודן ומתמיד כאשר האיזון קיים והאנרגיה זורמת בחופשיות האדם חש בריא אך אם אחד המרידיאנים חסום בנקודה מסוימת ונוצר עודף או מחסור באנרגיה מתפתחת מחלה.

תפקיד דיקור או לחיצה הוא לפתוח את החסימות ולאפשר זרימת אנרגיה חופשית ומאוזנת.

שיאצו הינה חוויה מיוחדת בתחום העיסויים זמן העיסוי המומלץ הינו לשעה מלאה אם כי גם ניתן ל45 ד'ק או חצי שעה .
שיאצו שיטת עיסוי יפנית המבוססת על עקרונות דומים לאלה של הדיקור הסיני (הנקרא בשפה המקצועית אקופונקטורה)פירוש המילה שיאצו-לחיצה באצבע,המטפל מתמקד בעיסוי באגודליו על מרכזי אנרגיה,זרועות,ברכים,רגליים,המעסה מבצע מניפולציות,מתיחות,רוטציות,ומתמקד בכל חלקי גופו של המטופל.

ניר חוכיימה,מטפל הוליסטי רב תחומי

מחשבוני תזונה

פרסומת

צמחי מרפא יעילים ביותר לטיפול בתופעות שונות המתבטאות בתכיפות ודחיפות מתן שתן. חברת פריסו היא יצרנית כמוסות מצמחי מרפא המשמשים לטיפול בבעיות שונות בדרכי השתן מזה מאות שנים.

למידע נוסף

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

האם לתזונה ישנה על עיכוב הזדקנות?, שלום כאן קובי עזרא המומחה שלכם לרפואה נטורופטית ובריאות טבעית. כידוע ההזדקנות היא גורם הסיכון העיקרי למחלות כרוניות

הודעה חשובה: הכתוב בחוברת זו איננו בגדר מרשם רפואי לטיפול במחלות, אלא ידע שפורסם בכתבי עת מדעיים שמופיעים בעולם. מן הראוי שהנזקק לטיפול יפנה

  הודעה חשובה: הכתוב בחוברת זו איננו בגדר מרשם רפואי לטיפול במחלות, אלא ידע שפורסם בכתבי עת מדעיים שמופיעים בעולם. מן הראוי שהנזקק לטיפול